مهلت استفاده از رمز دوم ثابت تمام و رمز پویا اجباری شد؟ اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, رمز دوم پویا
درحالی برخی از پایان استفاده از رمز دوم ثابت بانکی از اول بهمن خبر میدهند که بانک مرکزی فعلاً اولتیماتومی برای پایان رمز ایستا و اجباری شدن رمز پویا تعیین نکرده است.

 به گزارش تسنیم، طبق سیاست بانک مرکزی و ابلاغ به شبکه بانکی، مشتریان بانکی در آینده نزدیک دیگر نمی‌توانند از رمز دوم ثابت کارت‌های بانکی خود در خریدهای اینترنتی استفاده کنند و باید سریعتر نسبت به فعال سازی رمز پویا (یکبار مصرف) اقدام کنند.

 

برهمین اساس هم البته از یکی دو ماه قبل، برخی مشتریان نظام بانکی نسبت به فعال سازی رمز پویای کارت‌های بانکی خود اقدام کرده و بعضاً با مشکلاتی همراه شده اند و گروهی هم هنوز نسبت به فعال سازی رمز پویا اقدام نکرده اند.

 

بانک مرکزی قبلاً اول دی ماه را زمان اجباری شدن رمز پویا اعلام کرده بود ولی به دلیل عدم آمادگی بانک ها و عدم فعال سازی رمز پویا از سوی برخی مشتریان بانکی، این مهلت تمدید و در اطلاعیه ای اعلام شد: استفاده از سرویس پیامک برای دریافت رمز دوم پویا از هفته دوم دی‌ آغاز و به تدریج با اتصال بانک‌ها تا انتهای دی‌ به انجام می‌رسد و در این فاصله کسانی که رمز دوم پویا را فعال نکرده‌اند همچنان می‌توانند از رمز ایستا استفاده کنند.

 

 همچنین بانک مرکزی تأکید کرده که در جهت رفاه حال مردم پیرو درخواست‌های مکرر از بانک‌ها و موسسات اعتباری و برای بالا بردن ضریب نفوذ طرح در آغاز اجرا، استفاده از «سرویس پیامک» برای دریافت رمز دوم پویا از هفته دوم دی‌ماه جاری آغاز و به تدریج با اتصال بانک‌های مختلف تا انتهای دی‌ماه به انجام می‌رسد. 

 

باتوجه به پایان دی ماه برخی از منابع خبری اعلام کرده اند که از فردا دیگر امکان استفاده از رمز ایستا وجود ندارد و مشتریان باید با رمز پویا خریدهای اینترنتی خود را انجام دهند ولی کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از بانک مرکزی حکایت از آن دارد که فعلاً اولتیماتومی برای استفاده اجباری از رمز پویا تعیین نشده است.

 

یکی از مدیران بانکی به خبرنگار تسنیم گفت: احتمالاً از 10 بهمن، استفاده از رمز دوم ثابت محدود شود و بعد از آن رسماً خریدهای اینترنتی با رمز پویا ممکن باشد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------