آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, بانک مرکزی

پرداخت تسهیلات بیش از ۵ میلیارد تومان مشروط شد

بانک مرکزی اعلام کرد که پرداخت تسهیلات بیش از ۵ میلیارد تومان به اشخاص حقیقی و حقوقی منوط به ارایه صورت‌های مالی حسابرسی شده…


سهم ۴۸ درصدی خانه‌های کمتر از ۹۰۰ میلیونی در معاملات دی ۹۸ اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,
مطابق گزارش بانک مرکزی در دی ماه امسال واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از ۹۰۰ میلیون تومان سهم ۴۸.۵ درصدی را در معاملات مناطق ۲۲ گانه مسکن تهران داشته اند.

به گزارش تسنیم، بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک مترمربع زیربنای در دیماه سال 1398 حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی "90 تا 105" میلیون ریال به ازای هر متر مربع بنا با سهم  11.6 درصد، بیشترین سهم  از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

 

دامنه قیمتی "105 تا 120" و "75 تا 90" میلیون ریال به ترتیب با سهم 10.8 و 10.3درصدی در رتبه‌های بعدی  قرار گرفته‌اند.

 

در ماه مورد اشاره توزیع حجم  معاملات به گونه‌ای بوده که 57.9 درصد واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی شهر تهران  (13 میلیون و 810 هزار تومان) معامله شده‌اند.

 

توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی

 

توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در دیماه 98 نشان می‌دهد بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای 60 تا 70 مترمربع با سهم 15.2 درصدی اختصاص داشته اشت.

 

واحدهای دارای زیربنای "50 تا 60" و" 70 تا 80" متر مربع به ترتیب با سهم‌های 14.5 و 12.6 درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در مجموع در این ماه، واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از 80 متر مربع 55.9 درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند.

 

توزیع فراوانی تعداد معاملات برحسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی

 

در دیماه سال 1398، توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب ارزش هر واحد حاکی از آن است که در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی ،واحدهای مسکونی با ارزش 3 تا 4.5 میلیارد ریال با اختصاص سهم 13 درصد ،بیشترین سهم  از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند.

 

واحدهای دارای ارزش 4.5 تا 6 و 6 تا 7.5 میلیارد ریال نیز به ترتیب با اختصاص سهم‌های 12.1 و 10.8 درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.  در مجموع در این ماه، حدود 48.5 درصد از معاملات به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از 9 میلیارد ریال (900 میلیون تومان) اختصاص داشته است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------