آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,میانگین حقوق بازنشستگان

میانگین حقوق بازنشستگان به ۴ میلیون تومان رسید

حقوق بازنشستگان در سال جاری بیش از ۳۱ درصد افزایش یافت و متوسط دریافتی بازنشستگان لشگری و کشوری به بیش از چهار میلیون تومان…


افزایش ۲۴ درصدی معاملات مسکن در تهران اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, معاملات مسکن
بانک مرکزی اعلام کرد: تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ به ۳. ۱۳ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۲۴.۱ افزایش داشته است. 

به گزارش روز سه شنبه بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در بهمن امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۲ درصد افزایش یافته است.

 

در بهمن‌ماه، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۱۴۴ میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۴.۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در بهمن ماه حاکی از آن است که از مجموع۱۳ هزار و ۲۶۴ واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۴۳.۲ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.

 

توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در بهمن ماه ۱۳۹۸ نشان می دهد که از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۷.۱ درصدی از  کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است.

 

«گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در بهمن ماه سال ۱۳۹۸»، برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده می‌شود.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------