آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,قیمت مرغ

توقف فروش مرغ تا زمان تمکین مرغداران از قیمت مصوب/ توزیع مرغ ۱۵ هزار تومانی از فردا

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی گفت: با افزایش قیمت مرغ در 20 روز اخیر مصرف آلایش مرغ از جمله سنگدل، دل، جیگر و پای مرغ را…


آغاز به کار نمایشگاه بهاره به صورت مجازی از روز چهارشنبه اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, نمایشگاه بهاره
رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور با اشاره به برگزاری مجازی «نمایشگاه بهاره» گفت: صنوف خرد می‌توانند با کمک فروشگاه‌های اینترنتی در طرح مجازی نمایشگاه بهاره، کالا‌های خود را به مردم عرضه کنند. 

  غلامرضا حسن‌پور در گفتگو با  فارس ، اهداف طرح جشنواره «نمایشگاه بهاره مجازی» را تشریح کرد و گفت: با توجه به اینکه در ایام پایانی سال در پی شیوع ویروس کرونا، ضربه اقتصادی شدیدی به کسب و کار‌ها وارد شد و از طرفی مردم از خرید شب عید بازماندند، طرح ملی جشنواره «نمایشگاه بهاره مجازی» در سراسر کشور به منظور ایجاد رونق در کسب و کار‌ها و خدمت به مردم شریف کشور با همکاری سازمان بسیج اصناف کشور، سازمان بسیج دانشجویی کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صدا و سیما، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتحادیه کسب و کار‌های مجازی کشور و اتاق اصناف ایران اجرا خواهد شد.

 

وی افزود: در این طرح که از چهارشنبه این هفته (۲۱ اسفند) تا پایان سال اجرا خواهد شد، کسبه محترم جهت ارتباط با فروشگاه‌های اینترنتی و فروش کالا‌های خود از این طریق تشویق شده و بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور در سراسر کشور با معرفی دانشجویان بسیجی و دیگر بسیجیان داوطلب کسبه محترم را به نحوه فروش اینترنتی آشنا کرده و در معرفی کالا‌های موجود در واحد صنفی به فروشگاه‌های اینترنتی یاری خواهند کرد.

 

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور در خصوص ضرورت اجرای این طرح گفت: شیوع ویروس کرونا، منجر به کاهش جدی فروش بسیاری از صنوف سنتی شده‌است. این صنوف مقادیر زیادی کالا را برای فروش نوروز تأمین کرده بودند که در انبار‌ها و مغازه آن‌ها مانده‌است، بنابراین اغلب آن‌ها در بازپرداخت وجوه این کالا‌ها دچار مشکل جدی خواهند شد.

 

همچنین، فروش نوروزی یکی از منابع اصلی درآمد این صنوف در طول سال محسوب می‌شود و عمده هزینه‌های خود را از طریق فروش بازار عید جبران می‌کرده‌اند، بنابراین بیم آن می‌رود که تعداد زیادی از واحد‌های صنفی سنتی طی یک یا دو ماه آینده دچار ورشکستگی شوند که آثار بعدی آن در افزایش بیکاری و نارضایتی اجتماعی سنگین خواهد بود.

 

حسن‌پور اظهار داشت: برای کاهش خسارت‌های فراوان به کسبه محترم طرح «جشنواره بهاره مجازی» در یک همکاری ملی با مشارکت هماهنگ بخش حاکمیتی، خصوصی و مردمی تلاش مؤثری برای مقابله با آثار منفی اقتصادی شرایط فوق‌الذکر خواهد شد.

 

وی گفت: در طرح مذکور مقرر شده فروشگاه‌های اینترنتی زمینه معرفی صنوف خود را به مشتریان فراهم آورند. بدین ترتیب که صنوف خرد عرضه‌کننده انواع کالا می‌توانند کالا‌های خود را از طریق این فروشگاه‌های اینترنتی بدون پرداخت هیچ‌گونه وجهی به مشتریان معرفی کرده و مراجعه‌کنندگان به این فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند علاوه بر خرید از فروشگاه مورد نظر خود اقدام به خرید کالا‌های معرفی‌شده صنوف مختلف توسط فروشگاه‌های اینترنتی کنند.

 

عضو هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی افزود: در این طرح، همان نمایشگاه‌های بهاره که قرار بود به صورت عرضه مستقیم کالا در شهر‌های مختلف کشور و در چند نقطه از تهران برگزار شود، در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

 

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور در تشریح بیشتر طرح افزود: با توجه به اینکه بسیاری از اصناف سنتی آمادگی لازم برای تهیه عکس مناسب و کاتالوگ از کالاها، درج در فروشگاه اینترنتی، دریافت سفارش اینترنتی و به‌روز‌رسان موجودی در وبسایت را ندارند و آموزش آن‌ها در فرصت بسیار کم باقیمانده ممکن نیست، با رده‌های بسیج اصناف و بسیج دانشجویی هماهنگ شده‌است که ظرفیت خود را در اختیار این طرح ملی قرار دهند تا نیاز واحد‌های صنفی در مهارت کار با اینترنت و فروش اینترنتی را پشتیبانی کنند.

 

وی افزود:‌مردم می‌توانند با مراجعه به آدرس http://bahar۹۹. ir در طرح جشنواره نمایشگاه بهاره مجازی شرکت کنند و خرید‌های خود را انجام دهند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------