آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,نوبخت

نوبخت: افزایش حقوق بازنشستگان تا ۷۰۰ هزار تومان در سال ۹۹

محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پخش زنده صفحه شخصی خود در اینستاگرام در تشریح افزایش منابع تخصیص یافته…


جزئیات ذخیره سنوات پایان سال قراردادهای موقت کار اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,ذخیره سنوات
با توجه به ماده ۲۴ قانون کارو تبصره ۴ماده ۴۱قانون رفع موانع تولید،ملاک پرداخت پاداش و پایان خدمت اتمام قراردادکار می باشد. از این رو در هر زمان که پاداش پایان کار قراردادهای کار با مدت بیش از یک سال به صورت مجزا پرداخت شود؛علی الحساب است. 

به گزارش تسنیم؛  مطابق رای جدید دیوان عدالت اداری در خصوص علی الحساب شدن سنوات ها، از این پس پرداخت سنوات ها در پایان هر سال به صورت علی الحساب بوده و کارفرما موظف است در پایان همکاری بر اساس آخرین حقوق سنوات را به کارگر پرداخت کند.

 

در متن این رأی آمده است:بر اساس رای مورخ 19 آذرماه 1398 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری ، در قراردادهای مدت موقت (قراردادهای یکساله) نیز ( مانند قرارداد های دائم ) پرداخت سنوات که در پایان هر سال پرداخت می گردد، علی الحساب تلقی شده و می بایستی در زمان قطع همکاری با کارگر ، براساس آخرین حقوق به کارگر پرداخت گردد.

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,ذخیره سنوات

 

 ولی در متن جدید ماده 24 قانون کار آمده است: با توجه ماده 24 قانون کارو تبصره 4ماده 41قانون رفع موانع تولید،ملاک پرداخت پاداش و پایان خدمت اتمام قراردادکار می باشد. از این رو در هر زمان  که قرارداد کار پایان  قراردادهای کار با مدت بیش از یک سال به صورت مجزا پرداخته شده باشد. این پرداخت علی الحساب محسوب شده وما به التفاوت آن در خاتمه قراردادهای مذکور باید محاسبه و پرداخت گردد. ولی در قرارداهای با مدت زمان یکسال و کمتر با خاتمه قرارداد حق سنوات باید به صورت قطعی محاسبه و پرداخت گردد. لیکن قراردادهای یکسال و کمتر از شمول دادنامه شماره 2727 مورخ 98.9.19 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری خارج بوده و پرداخت ما به تفاوت در این نوع قراردادها منتفی است. 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------