آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,یارانه

سه‌شنبه (20 خرداد) یارانه نقدی واریز می‌شود

سازمان هدفمندی یارانه زمان پرداخت یک صد و دوازدهمین مرحله یارانه نقدی را ۲۰خرداد اعلام کرد. به گزارش ایلنا، یک صد و…


عربستان: کاهش واقعی عرضه نفت به ۱۹.۵ میلیون بشکه می‌رسد اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,نفت
وزیر انرژی عربستان گفت که کاهش تولید موثر نفت جهانی با اجرای توافق اوپک پلاس و درخواست کشورهای گروه ۲۰ به ۱۹.۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، اوپک پلاس روز یکشنبه در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا در توافق بی سابقه‌ای با کشورهای نفت خیز جهان از جمله آمریکا بر سر کاهش تولید نفت توافق کرد که این موضوع می تواند تولید جهانی نفت را تا ۲۰ درصد کاهش دهد.

 

اوپک پلاس پس از چهار روز مذاکره روز یکشنبه از توافق بر سر کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز برای ماه‌های مه (اردیبهشت) و ژوئن (خرداد) خبر داد.  

 

عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان از طریق ویدئو کنفرانس به خبرنگاران گفت که کشورهای گروه ۲۰ غیر عضو در اوپک پلاس درخواست کردند تا تولید نفت حدود ۳.۷ میلیون بشکه کاهش پیدا کند. درحالیکه طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی سفارش خرید نفت در ماه‌های آتی ۲۰۰ میلیون بشکه مشخص شده است.

 

عبدالعزیز بن سلمان همچنین گفت که سعودی می تواند تولید نفت خود را به پایین تر از میزان فعلی تولید ۸.۵ میلیون بشکه در روز برساند در صورتی که این نیاز در بازار نفت در ماه‌های آینده احساس شود.

 

اعضای اوپک پلاس در ماه ژوئن در مورد سیاست کاهش تولید تصمیم گیری خواهند کرد.

 

عبدالعزیز افزود، در حال حاضر وضعیتی وجود دارد که هر روز میزان درخواست تغییر می کند و هنوز با توجه به کرونا و تاثیرات آن عدم ثبات وجود دارد.

 

اقدامات برای مقابله با ویروس کرونا تقاضای نفت در سراسر جهان و همچنین قیمت‌های آن را با افت شدید مواجه کرده است.

 

توافق برای کاهش تولید نفت بیش از چهار برابر رکورد قبلی خود در سال ۲۰۰۸ است. تولیدکنندگان نفتی رفته رفته پس از ماه ژوئن (۱۰ تیر) تولید را کاهش می دهند و کاهش تولید تا آوریل ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

 

تقاضای نفت به علت همه گیری ویروس کرونا حدود یک سوم افت پیدا کرده است. با ایجاد توافق روز یکشنبه کشورهای اوپک پلاس قیمت‌های نفت روز پس از آن بیش از یک دلار در هر بشکه افزایش پیدا کرد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------