آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی: در حال مذاکره با کشورهای هستیم که ذخایر ارزی ایران در آنجا قرار دارد / اکنون ذخایر ارزی بانک مرکزی در حد کفایت و بسیار خوب است

رییس بانک مرکزی با بیان اینکه تدابیری را به کار گرفتیم که نرخ ارز را کنترل کنیم، گفت: مشکل ارزی نداریم و ذخایر ارزی بانک…


شاخص بورس رکورد 820هزار واحد را زد اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, بورس
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۲هزار و ۷۲۰هزار واحدی، از ارتفاع ۸۲۰ هزار واحد هم گذر کرد.

به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 7میلیارد و 258میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 9هزار و 524میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 272هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 22هزار و 720واحدی در ارتفاع 820هزار و 534واحد قرار گرفت.

 

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و توسعه معادن و فلزات شد و در مقابل شرکت‌های بانک اقتصاد نوین، فولاد خراسان و توسعه معادن و روی ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بورس شدند.

 

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 6044واحد، کل (هموزن) 4308واحد، قیمت (هموزن) 2862واحد، آزاد شناور 25806واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب 16906و 44768واحد رشد کردند.

 

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 23میلیون ورقه به‌ارزش 4565میلیارد تومان در 687هزار نوبت، شاخص فرابورس(آیفکس) 166واحد رشد کرد و در ارتفاع 9774واحد قرار گرفت.

 

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، مدیریت انرژی امید تابان هور و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با افت خود مانع افزایش بیشتر آیفکس شدند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------