غافلگیری مستاجرها در بازار پاییزی اجارهبازار اجاره مسکن در حالی هم اکنون به لحاظ فصلی در یکی از آرام‌ترین مقاطع زمانی از نظر میزان تقاضا برای جابه‌جایی مستاجران در واحدهای مسکونی استیجاری به سر می‌برد که مستاجرانی که هم اکنون قصد اجاره مسکن دارند با شرایط غافلگیر‌کننده‌ای مواجه شده‌اند. 

بررسی‌ها و تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» درخصوص وضعیت بازار اجاره مسکن در فصل پاییز و در میانه این فصل نشان می‌دهد اگر چه تعداد فایل‌های رهن کامل در این بازار در مقایسه با پاییز سال‌های قبل نسبتا بیشتر است اما هم‌اکنون مستاجران از ناحیه اعلام نرخ‌های پیشنهادی اجاره بها به خصوص در واحدهایی که با شرایط رهن کامل به بازار عرضه شده‌اند، به مشکل برخورد کرده‌اند. رقم اعلامی از سوی بخشی از موجران به خصوص در فایل‌های رهن کامل با تصور مستاجران و همچنین توان مالی آنها از بابت پرداخت رهن و اجاره مسکن فاصله قابل توجهی دارد و هم اکنون تعداد قابل‌توجهی از آنها در جست و جو و یافتن واحد مسکونی مورد نظر خود دچار سردرگمی شده‌اند.

 

همین موضوع منجر به داغ‌تر شدن بازار اجاره واحدهای مسکونی کوچک متراژتر در محلات پایین‌تر شهر شده است. هم اکنون و براساس آخرین تحقیقات به عمل آمده به‌طور متوسط مبلغ رهن کامل هر مترمربع آپارتمان مسکونی واقع در مناطق معمولی و مصرفی شهر تهران مانند مناطق ۴ و ۵ حدود ۵/ ۲ تا ۳ میلیون تومان است که البته این رقم در فایل‌های مختلف متغیر است و بعضا می‌تواند از این میزان کمتر یا بیشتر باشد. همین موضوع تقاضا برای اجاره مسکن در محلات پایین‌تر را افزایش داده است و مشاهده می‌شود که حجم تقاضا برای اجاره مسکن در این محلات به نسبت سال‌های قبل بیشتر شده است.

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,مستاجرها

دنیای‌اقتصاد 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی