شاخص بورس همچنان بر مدار صعود/ رشد ۱۳ درصدی صندوق پالایش یکم در اولین روز معاملات اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,بورس
شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) هفت هزار ۷۲۷ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۴۷۳ هزار واحد رسید. 

 براساس معاملات امروز بیش از ۱۳ میلیارد و ۷۴۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۶۲ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۱۰۲ واحد افزایش به ۴۱۹ هزار و ۸۹۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۳۷۶ واحد رشد به ۲۷۴ هزار و ۹۵۴ واحد رسیدند.

 

شاخص بازار اول ۹ هزار و ۸۸ واحد و شاخص بازار دوم سه هزار و ۴۲۳ واحد افزایش داشتند.

 

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۵۸۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۱۵ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۹۹۸ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۸۹۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۸۴۹ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۸۲۶ واحد، توسعه معادن و فلزات (شبندر) با ۷۲۱ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۵۸۲ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۳۶۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 

همچنین نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۵۱۵ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۵۷۱ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۵۳۳ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۴۸۵ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۳۸۸ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۳۵۸ واحد، سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) با ۲۸۱ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۲۶۱ واحد هم تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

 

برپایه این گزارش امروز نماد سرمایه گذاری تامین اجتماعی،   پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، تولید نیروی برق آبادان و مخابرات ایران درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

 

گروه فرآوره نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۹۷۰ میلیون و ۱۷۲ هزار برگه سهم به ارزش ۲۱ هزار و ۵۱۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۱۰۷ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۳۶۹ واحد ثابت ماند.

 

علاوه براین در بازار یاد شده چهار میلیارد و ۱۷۵ هزار برگه سهم به ارزش ۷۴ هزار و ۱۷۵  میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

امروز نمادهای پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، صنعتی مینو (غصینو)، بانک دی (دی)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، اعتباری ملل (وملل)، پلیمر آریا ساسول (آریا) و پالایش نفت لاوان (شاوان) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

 

 نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند)، ویتانا (غویتا)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و دامداری تلیسه نمونه (تلیسه) نیز تاثیر منفی بر شاخص این بازار داشتند.

 

رشد ۱۳ درصدی صندوق پالایش یکم در اولین روز معاملات

امروز سه شنبه ۱۱ آذر ماه معاملات ثانویه صندوق سرمایه گذاری پالایشی بدون دامنه نوسان در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در حالی که قرار بود معاملات ثانویه صندوق سرمایه گذاری پالایشی از اول آبان ماه آغاز شود اما به دلیل منفی بودن بازار زمان بازگشایی آن به تعویق افتاد.

 

اما امروز سه‌شنبه مورخ ۹۹/۹/۱۱ مطابق پیام ناظر بازار  بورس در نماد پالایش،  معاملات این صندوق از ساعت ۱۱:۴۵ آغاز شد و تا ۱۲:۳۰  به طول انجامید.

 

معاملات این صندوق  با قیمت  ۱۱۹,۰۰۰شروع  و در انتها با قیمت پایانی  ۱۱۳,۷۴۰  روز اول کاری خود را به پایان داد. این امر بدین معنا است که دارندگان سهام این صندوق تا به امروز  ۱۳.۷۴درصد  سود کرده اند.

 

همچنین در روز اول کاری تعداد معاملات  انجام گرفته روی این نماد ۱۸۵ هزار ۵۸۸ واحد بود و در پایان معاملات ۳۶ میلیون سهم بین افراد جابه جا شد .

 

در اولین روز معاملات صندوق پالایش یکم ۹۶ هزار و۲۰۳ نفر از اشخاص حقیقی فروشنده بودند و ۳۱ هزار و۵۶۲  نفر  واحدهای این صندوق  خریداری کردند. ارزش ذاتی این صندوق  ۱۱۰,۱۶۹ تومان است  که با قیمت آخرین معامله انجام شده تفاوت چندانی ندارد.

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,بورس
 
مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------