اعلام شرایط توافق مالیاتی سالیانه امور مالیاتی با صاحبان مشاغل قانون مالیات‌,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی با اعلام اینکه فقط برخی از صاحبان مشاغل گروه دوم و سوم، مشمول استفاده از مفاد تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم هستند، اظهار داشت: خرداد ماه آخرین مهلت مقرر برای ارائه اظهارنامه عملکرد سال ۱۳۹۹ و استفاده از تسهیلات تبصره ماده(۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم است. 

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، حسن کوماسی با بیان اینکه دستورالعمل مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۹ بنا بر اختیار حاصل از تبصره ماده (۱۰۰) اصلاحی مصوب ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم و با رعایت مفاد بند (ع) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور همچنین با عنایت به مفاد جزء (۲) بند (الف) مصوبه شماره (۲) هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا اجرا می‌شود، گفت: این دستورالعمل با هدف تکریم مؤدیان مالیاتی، تسهیل وصول مالیات و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در تعیین مالیات عملکرد سال ۱۳۹۹ صاحبان برخی از مشاغل صورت می گیرد .

 

وی با اشاره به اینکه صاحبان مشاغل گروه اول مشمول این دستورالعمل نیستند، گفت : فقط برخی از صاحبان مشاغل گروه دوم و سوم که مجموع فروش کالا و ارائه خدمات آنها  در سال ۱۳۹۹ حداکثر ۱۶.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال باشد ، می توانند با استفاده از دستورالعمل سازمان امور مالیاتی کشور، مالیات عملکرد سال ۱۳۹۹ را به صورت مقطوع پرداخت نمایند.

مدیرکل دستگاه مالیاتی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: مشمولان در صورت تکمیل و ارسال فرم مربوطه تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۰، از نگهداری اسناد و مدارک همچنین ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف می شوند.

 

کوماسی با بیان اینکه مالیات گروه های شغلی مشمول بر مبنای مالیات قطعی عملکرد سال ۱۳۹۸ به صورت مقطوع تعیین می شود افزود: صاحبان مشاغلی که مالیات قطعی یا تشخیصی آنها کمتر از ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال باشد، در صورت قبول دستورالعمل، هیچ گونه افزایش مالیاتی نسبت به مالیات عملکرد سال ۱۳۹۸ نخواهند داشت.

 

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی ادامه داد: صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی از ۳۰.۰۰۰.۰۰۱ ریال تا مبلغ ۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال با ۴ درصد افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۸، از مبلغ ۶۰.۰۰۰.۰۰۱ ریال تا مبلغ ۱۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال با ۸ درصد افزایش و از مبلغ ۱۲۰.۰۰۰.۰۰۰ به بالا با افزایش ۱۲ درصد نسبت به مالیات قطعی عملکرد سال ۱۳۹۸، مالیات عملکرد سال ۱۳۹۹ خود را به صورت مقطوع پرداخت می کنند .

وی افزود: مؤدیانی که میزان فروش کالا و ارائه خدمات آنها در سال ۱۳۹۹ بیش از مبلغ ۱۶.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال باشد، مکلف به تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات متعلق با رعایت مقررات مربوطه هستند .

 

 کوماسی مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه مشمولان هیچ اجباری بر استفاده از مفاد تبصره ماده (۱۰۰) ندارند افزود: صاحبان مشاغلی که تمایل دارند مالیات عملکرد سال ۱۳۹۹ آنها به صورت مقطوع تعیین شود، باید مراتب را از طریق فرم مربوطه از طریق پایگاه اینترنتی   "http://www.intamedia.ir" www.intamedia.ir و  "http://www.tax.gov.ir" www.tax.gov.ir   به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند .

 

 وی از امکان تقسیط  مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۹ مشمولان در ۵ قسط مساوی نیز خبر داد و افزود: عدم پرداخت مالیات در موعد مقرر مشمول جریمه موضوع ماده (۱۹۰) قانون مالیات‌های مستقیم خواهد بود .

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------