آخرین اخبار سیاست خارجی

رابرت مالی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

رابرت مالی: اگر تحریم و دیپلماسی جواب ندهد بایدن با گزینه نظامی موافقت خواهد کرد

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت: مذاکرات به خاطر شروطی که تهران به طور مکرر در روند مذاکرات تعیین می‌کرد، طولانی و دچار وقفه شده است. به گزارش ایسنا به نقل از…

وزیرخارجه عربستان: ایران برای اعتمادسازی با همسایگان گام های عملی برداردوزیرخارجه عربستان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
وزیر خارجه عربستان گفت: از ایران می خواهیم که گام‌های اعتماد سازی با همسایگانش را در پیش گیرد.

به گزارش ایرنا از شبکه "الجزیره" قطر، فیصل بن فرحان آل سعودی وزیر امورخارجه عربستان بامداد یکشنبه در نیویورک درحالی که همکاری های منطقه ای و گسترش روابط با کشورهای همسایه از اولویت های سیاست خارجی ایران است، طی سخنانی تکراری گفت : از ایران می خواهیم که گام‌های اعتماد سازی با همسایگانش را در پیش گیرد.

 

بن فرحان در بخش دیگری از سخنانش در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ادعای سخنان پیشین خود ادعا کرد: از ایران می‌خواهیم به تعهدات هسته‌ای خود عمل  و با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کند.

 

وی همچنین درباره سازو کار شورای امنیت سازمان ملل گفت که اصلاح ساختار شورای امنیت سازمان ملل برای آن که عادلانه‌تر و کارآمدتر باشد، ضروری است.

 

فرحان درباره جنگ روسیه و اوکراین  گفت: ریاض از تلاش‌های بین‌المللی برای یافتن راه حل بحران این دو کشور حمایت کند.

 

وی به تلاش کشورش برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اشاره ای نکرد اما مدعی شد: امنیت خاورمیانه مستلزم تسریع در حل مسأله فلسطین است. ریاض تمامی اقدامات یکجانبه‌ای را که موجب تضعیف راهکار تشکیل دو کشور مستقل است، محکوم می‌کند.

 

وزیر خارجه ریاض بدون اشاره به نقض مکرر آتش بس روزانه در در یمن نیز مدعی شد: پادشاهی عربستان همواره بر حمایت از آتش بس در یمن و توانمندسازی  شورای ریاست جمهوری برای انجام مأموریت خود تأکید دارد.

 

فرحان اظهار کرد: عربستان همواره بر تعهد به منشور سازمان ملل متحد و حل اختلافات از طریق دیپلماسی و گفت وگو تأکید دارد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022