دانستنیهای قبل از ازدواج

گرفتن مچ مرد و زن خیانتکار

روش گرفتن مچ زن خیانکار

بحث با زن خیانکار نشانه های رایج خیانت زن و راههای برخورد با آن در این مقاله از بیتوته، در مورد…

دلایل اختلاف زناشویی بر سر محل زندگی و راهکارهایی برای آنمحل زندگی زوجین,اختلاف زناشویی بر سر محل زندگی

اختلاف بر سر محل زندگی

 

محل زندگی ،از جمله حقوق مشترک زوجین محسوب می شود . بطور خلاصه و کلی باید خاطرنشان کرد که هدف اصلی ازدواج، تشکیل یک محل زندگی مشترک از طرف زن و مرد و زندگی در کنار یکدیگر است و در صورتی که زوجین، جدا از یکدیگر زندگی کنند، هدف اصلی از ازدواج و تشکیل خانواده محقق نمی شود.

برخی از زوجین برای محل زندگی مشترک با هم اختلاف هایی پیدا می کنند

 

با مطالعه این مطلب میتوانید راحت تر اختلافات خود را حل نمایید.

 

1- عدم تفاهم زوجین

هنگامی که که زن و شوهری با هم تفاهم نداشته باشند بر سر مسایل بسیار زيادي به مشکل بر می خورند که دعوا بر سر محل زندگی هم یکی از این مشکلات است. چنين زوجینی نمی توانند بر سر مسائل گوناگون به اشتراک و تفاهم برسند و در آينده به احتمال زیاد مشکلات بزرگ تری با یکدیگر خواهند داشت. پس چنانچه با همسر خود نمی توانید به تفاهم برسید و هنوز در آغاز زندگی هستید بهتر است معیارهای انتخاب همسر مناسب خود را بازنگری کنید و با کمک گرفتن از یک روان شناس به فکر راه چاره باشید.

 

محل زندگی زوجین,اختلاف زناشویی بر سر محل زندگی

محل زندگی زوجین

 

2- مشکلات با خانواده همسر 

در بسياري از مواقع اگر یک زوج بر سر محل زندگی به تفاهم نمی رسند، به دلیل مشکل با خانواده همسر میباشد . یکی از زوجین می خواهد که نزديک به خانواده خود باشد و دیگری به علت مشکل با خانواده همسرش ترجیح ميدهد که از آنها فاصله بگیرد و زندگی مستقل تری داشته باشد تا از مشکلات دور باشد. گاه این اختلافات در ازدواج از طرف خانواده ها سبب چنين افکاری ميشود .

 

با وجود تمام این اختلافات براي آغاز یک زندگی مشترک لازم است که هر دو طرف راضی باشند، پس اصرار و انکار هر کدام از زوجین تنها به بدتر شدن وضعیت می انجامد. در چنين شرایطی پیشنهاد ميشود زن و مرد هر دو به شرایط با دیدی منطقی بنگرند و در کنار یکدیگر به دنبال راه چاره باشند. لجبازی کردن و رفتارهای خودمحورانه به روابط شما اسیب بیشتری ميزند .

 

3- دلبستگی بی اندازه به خانواده 

گاه دلبستگی زیاد زوجین به خانواده هایشان، امکان دارد آنها را دچار مشکل کند. در این وضعیت هر یک از زوجین به علت دلبستگی اش می خواهد نزديک به خانواده خود زندگی کند. در نتيجه با یکدیگر به تفاهم نمی رسند و به مشکل بر می خورند. وابستگی به خانواده تا حدودی قابل درک است و هر کدام از زوجین حق دارند امکان دیدار خانواده خود را پس از ازدواج داشته باشند، ولی زمانیکه این دلبستگی در حد غیر قابل درکی باشد باید بطور دقیقتر علل آن بررسی و برطرف شود.

 

4- لجبازی همسر بر سر محل زندگی 

لجبازی بین زن و شوهر یکی ديگر از علل مهم بروز مشکلات و اختلافات است. امکان دارد که هیچ کدام از زوجین با محل زندگی که همسرش انتخاب کرده مشکلی نداشته باشد ولی فقط بخاطر لجبازی با همسرش با وی مخالفت کند و بخواهد که محل دیگری را براي زندگی انتخاب کند. در چنين شرایطی به تأکید بر سر انتخاب محل زندگی باید علت اصلی ناراحتی و لجبازی فرد را جویا شد. با رفع ناراحتی اصلی لجبازی پایان خواهد یافت.

 

محل زندگی زوجین,اختلاف زناشویی بر سر محل زندگی

جلوگيري از اختلاف بر سر محل زندگی

 

5- مشکلات مالی و اختلاف بر سر محل زندگی

یکی از اصلی ترین علل تفاوت بر سر محل زندگی مشکل مالی است. در بیش تر مواقع زن، خانه ای را می خواهد که همسرش قابلیت خرید آن را ندارد. عدم درک خانم از وضعیت همسر بیش تر مرد را در حالت استرس زا و تنش قرار داده و سبب بروز مشکلات ديگر هم ميشود . معمولاً مردانی که با همسرشان صمیمیت نداشته و وی را در جریان امورات خود قرار نمی دهند دچار چنين مشکلاتی میشوند . شکل دهی صمیمیت بین زوجین میتواند راهکاری مناسب براي این زوج ها باشد.

 

6- ویژگی های شخصی

اختلاف در ویژگی های شخصی و علائق از علل بسیار مهم در بوجود آمدن این اختلاف است. در این وضعیت امکان دارد زوجین کاملاً تفاهم داشته باشند، ولی به علل اختلاف در علائق به مشکل بر بخورند. به طور مثال امکان دارد یکی زوجین به محل های شلوغ براي زندگی علاقمند باشد و دیگری به محل های آرام علاقه داشته باشد. عدم اگاهی از این تفاوت ها سبب ميشود که مشکلات بسیار کوچک تبدیل به مشکلات بزرگ و جدّي در زندگی شوند. در زمان آشنایی قبل ازدواج بهتر است در مورد تمامی مسایل صحبت شود تا چنين مشکلاتی پیش نیاید.

 

براي جلوگيري از اختلاف بر سر محل زندگی پیش از ازدواج در مورد این مسأله با هم حرف بزنید درصورتی که به نتيجه نرسیدید از یک روان شناس کمک بگیرید. به دلیل آن که اگر این مشکل را نتوانید حل کنید در زمينه های ديگر با همسر خود به مشکل بر می خورید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------