آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ویروس کرونا

اطلاعیه فوری دفتر رایزنی علمی ایران در مسکو در رابطه با شیوع ویروس کرونا

دفتر رایزنی علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی در کشورهای روسیه، بلاروس و آسیای میانه به دانشجویان ایرانی مقیم روسیه توصیه کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا در روسیه…


تکرار ادعاهای «پمپئو» درباره برجاماخبار,اخبار سیاست خارجی,پمپئو
وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر در راستای تلاش دولت این کشور برای کارشکنی در روند اجرای برجام، ادعاهایی را علیه آن مطرح کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه فاکس نیوز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، شب گذشته در گفت‌وگو با این شبکه در انتقاد از اظهارات جان کری وزیر امور خارجه پیشین آمریکا مبنی بر این که «ترامپ بر بی‌اثر کردن هر کاری که باراک اوباما[رئیس جمهور پیشین آمریکا] انجام داده بود متمرکز بوده و می‌خواهد در راستای تلاش برای به تحقق پیوستن نقشه‌های خیالی‌اش، خطر جنگ مستقیم با ایران را ایجاد کند»، با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران، گفت: این یک وهم است که فکر کنیم توافق هسته‌ای برای آمریکا خوب بود و از جان آمریکایی‌ها حفاظت می‌کرد. کارزارهای ترور و  سامانه‌های موشکی‌ای بودند که در طول دوره برجام[توافق هسته‌ای] وسایل اجرای آن فراهم شده و پیشرفت کردند. پولی که حکومت ایران مجاز به در اختیار داشتن آن شد، موجب تامین[مالی] شبه‌نظامیان شیعه شدند و این‌ها کسانی بودند که سرانجام یک آمریکایی را کشتند.

 

پمپئو در ادامه اظهار کرد: موضوع، بی‌اثر کردن آن‌چه اوباما انجام داده نیست. موضوع، حفاظت و دفاع از مردم آمریکاست. رئیس جمهور ترامپ در این باره واقعا ثابت‌قدم بوده است.

 

او در بخش دیگری از اظهاراتش درباره توافق هسته‌ای، گفت: تمام چیزهایی که ما در حال حاضر با آن‌ها مقابله می‌کنیم، نتیجه مستقیم منابعی هستند که در نتیجه آن توافق وحشتناک، در اختیار حکومت[ایران]  قرار گرفت.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------