آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,پامپئو

پامپئو: تحریم ایران ادامه می‌یابد/ مردم عراق مسؤول تشکیل دولت هستند نه گردان‌های حزب‌الله

وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ضمن تکرار ادعاها خواستار تغییر رفتار ایران شد و گفت که تحریم‌ها علیه این کشور ادامه خواهد یافت. به گزارش فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور…


پمپئو مدعی پیشنهاد کمک به ایران از طریق سازمان ملل شداخبار,اخبار سیاست خارجی,پمپئو
وزیر خارجه آمریکا که در شرایط گسترش ویروس کرونا در جهان و ایران همچنان به حملات تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران ادامه داده است، مدعی شد پیشنهاد داده‌ایم از طریق نهادهای سازمان ملل به ایران کمک‌ ارسال شود.

به گزارش ایرنا، مایک پمپئو روز چهارشنبه در گفت‌وگو با “هانیتی شو” در پاسخ به این سوالی درباره ادعای اخیر خود مبنی بر پیشنهاد برای کمک به ایران، گفت: برای ایران و همچنین کره شمالی این مساله مطرح است.

 

وی افزود: اینها کشورهایی هستند که ما عمیقا با آنها دچار اختلاف هستیم. ما با جدیت تلاش می‌کنیم تا شرایط بهتری را برای مردمانشان ایجاد کنیم.

 

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: بخشی از آن این است که اطمینان حاصل کنیم که “در صورت امکان” بتوانیم کمک‌های مورد نیاز ارائه دهیم. بنابراین ما هم به کره شمالی و هم ایران، پیشنهاد کمک مورد نیاز داده‌ایم و پیشنهاد کرده‌ایم تجهیزات را از طریق نهادهای سازمان ملل یا از طریق کشورهای دیگر، به این کشورها ارسال کنیم.

 

پمپئو مدعی شد ما این کار را خواهیم کرد، این کار درستی است که باید در زمان بحران انجام دهیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------