آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ایران و آمریکا

مخالفت ۴۶ قانونگذار آمریکایی با لغو تحریم‌های ایران

بیش از ۴۰ نماینده کنگره آمریکا با ارائه قطعنامه‌ای تأکید کردند که تحریم‌های دولت این کشور علیه ایران باید به قوت خود باقی بماند. به گزارش تسنیم، 46 نفر از نمایندگان سنا…

كمك ناوشکن آمریکایی به سرنشینان لنج ایرانیاخبار,اخبار سیاست خارجی,كمك ناوشکن آمریکایی به سرنشینان لنج ایرانی
سخنگوی فرماندهی نیروهای مشترک دریایی – سی ام اف – اعلام کرده است که ناوشکن وینستون چرچیل متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده به علامت امدادخواهی سرنشینان یک فروند لنج ایرانی پاسخ داده و کمک اضطراری در اختیار آنان قرار داده است.

به گزارش بهارنیوز، براساس این گزارش، این لنج که در دریای عرب واقع در دهانه دریای عمان دچار مشکل شده بود  با ارسال علامت نوری، از شناورهای عبوری درخواست کمک کرده بود.سرنشینان شناور ایرانی گفتند که به خاطر از کار افتادن باطری قادر به روشن کردن موتور نبودند و آذوقه و آب آشامیدنی آنان هم رو به اتمام بود.

 

ملوانان ناوشکن وینستون چرچیل با استفاده از پل بادی شناور وارد لنج شدند اما دارای باطری مناسب برای راه اندازی موتور نبودند.آنان ضمن دادن مواد غذایی و آب به سرنشینان لنج، به گارد ساحلی کشور عمان پیام دادند تا برای کمک به انتقال لنج به محل عزیمت کند.بیانیه نیروهای مشترک دریایی گفته است که ملوانان این ناوشکن تا رسیدن ماموران عمانی جهت حفاظت از لنج ایرانی در آن ماندند.

 

طبق کنوانسیون امنیت حیات در دریا مورخ سال 1974، کشتی های عبوری ملزم به کمک از جمله رساندن آب و مواد غذایی به سرنشینان شناورهایی هستند که در دریا دچار مشکل شده اند و ملیت دو طرف نمی تواند مانع کمک رسانی شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------