آخرین اخبار سیاست خارجی


وزیر امور خارجه ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

امیرعبداللهیان: تدوین سند همکاری‌ ۲۰ ساله ایران و ونزوئلا به زودی/ وزیر خارجه ونزوئلا: مذاکرات خوبی بین دو کشور صورت گرفت

وزیر امور خارجه کشورمان اقدام آمریکا در ربایش دیپلمات ونزوئلایی در دماغه سبز را محکوم و آن را یک نوع راهزنی عنوان کرد. به گزارش ایسنا، حسین امیر عبدالهیان وزیر امور…

بلینکن: مذاکرات وین پیشرفت کرده/ گزارش‌ها در خصوص مذاکرات عربستان و ایران دلگرم کننده استوزیر خارجه آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
وزیر خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه در مصاحبه‌ای تاکید کرد که هنوز مسیر طولانی در مذاکرات وین درباره احیای توافق هسته‌ای ایران باقی مانده است.

به گزارش فارس، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه این ادعا را که آمریکا وارد جنگ سرد با چین شده را رد کرد.

 

وی که با روزنامه آمریکایی «فایننشال تایمز» در حاشیه نشست گروه هفت در لندن مصاحبه می‌کرد، گفت که از برچسب زدن بر روابط از جمله روابط با چین خودداری می‌کند چون این موضوعاتی پیچیده هستند.

 

وی در ادامه با اشاره به قصد واشنگتن برای برگزاری نشست دموکراسی طی سال جاری میلادی گفت: «این برای ایجاد یک جنگ سرد نبوده بلکه همه اینها برای این است که سهم خود را برای اطمینان ایجاد این موضوع است که دموکراسی قدرتمند و ارتجاعی بوده و نیازهای مردم را پاسخ می‌دهد»

 

روابط میان آمریکا و چین در دوران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا رو به وخامت گذاشت و دو کشور درباره موضوعاتی نظیر امنیت، حقوق بشر، مالکیت معنوی، قوانین تجاری و بازرگانی با یکدیگر به اختلاف و تنش خوردند.

 

بلینکن در ادامه مصاحبه خود با فایننشال تایمز گفت: «ما از کشورها نمی‌خواهیم که میان آمریکا و چین انتخاب کنند».

 

وی ادامه داد که آمریکا این موضوع را می‌داند که کشورها روابط پیچیده‌ای از جمله با چین دارند و آمریکا این اعتقاد را ندارد که روابط اقتصادی دیگر کشورها با چین باید قطع شده یا پایان یابد».

 

بلینکن در بخش دیگری از این مصاحبه گفت تا آنجایی که می‌داند «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی هیچ برنامه‌ای برای سفر به آمریکا در آینده نزدیک ندارد.

 

وی درباره برخی گزارش‌ها درباره گفت‌وگوهای ایران و عربستان سعودی گفت: «اگر ایرانی‌ها و سعودی‌ها با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند این چیز خوبی است. گفت‌وگو همواره بهترین جایگزین است اما آیا گفت‌وگوی سعودی‌ها و ایرانی‌ها به نتیجه‌ای منجر خواهد شد؟ این موضوع دیگری است».

 

بلینکن اضافه کرد که نمی‌تواند تاثیر انتخابات ریاست جمهوری ایران بر مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای این کشور را ارزیابی کند.

 

وی اضافه کرد که آمریکا مذاکرات جدی در وین انجام داده ومعتقد است که حداقل شاهد برخی پیشرفت‌ها در اظهار جدیت خود بوده اما همچنان مسیر طولانی برای طی شدن در مذاکرات وین وجود دارد.

 

بلینکن بار دیگر در این مصاحبه بر ضرورت بازگشت ایران به تعهدات خود تحت توافق هسته‌ای تاکید کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------