آخرین اخبار سیاست خارجی


بایدن,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

بایدن: وقت ترک گفت‌وگوهای وین نیست/مذاکرات پیشرفت‌هایی داشته است

رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری خود در نخستین سالگرد انتخابش به این عنوان، گفت «هنوز وقت ترک گفت‌وگوهای مربوط به برنامه هسته‌ای ایران در وین نیست و این مذاکرات…

ترامپ: بایدن مقابل ایران کوتاه آمده استترامپ،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
رئیس‌جمهور سابق آمریکا در گردهمایی لابی صهیونیستی ضمن افتخار به دوستی نزدیک دولتش با رژیم صهیونیستی، جو بایدن را به سر فرود آوردن در مقابل ایران متهم کرد.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز شنبه در مراسمی سخنرانی کرد و در آن ضمن اشاره به سابقه حمایت دولت خود از رژیم صهیونیستی، دولت کنونی آمریکا را به دلیل آنچه «پشت کردن» به متحد این کشور (اسرائیل) خواند، مورد سرزنش قرار داد. 

 

ترامپ در یک سخنرانی ویدیویی از پیش ضبط شده در گردهمایی سالانه لابی صهیونیستی «ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه» در لاس‌وگاس در روز شنبه گفت: اتحاد بین ایالات متحده و اسرائیل هرگز، هرگز قوی‌تر از این نبود (در اشاره به زمان حضور خود در قدرت). تحت رهبری من ما پایتخت ابدی اسرائیل را به رسمیت شناختیم و سفارت آمریکا را در اورشلیم (قدس اشغالی) افتتاح کردیم. ما همچنین حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت شناختیم. ما یک فرستاده ویژه برای مبارزه با آفت یهودی‌ستیزی منصوب کردیم و از شورای حقوق بشر فاسد و متظاهر سازمان ملل که به طرزی شرم‌آور علیه ایالات متحده و اسرائیل تعصب دارد، خارج شدیم. 

 

وی سپس با بیان این که «هیچ رئیس‌جمهوری هرگز دوست بهتری برای اسرائیل نبوده و من به آن مفتخرم»، افزود: «شاید مهم‌تر از همه، ما از توافق ناعادلانه و یک‌جانبه هسته‌ای ایران خارج شدیم و سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه رژیم اعمال کردیم.»

 

ترامپ با متهم کردن دولت بایدن و «دموکرات‌های چپ رادیکال» به تلاش «سیستماتیک و عمدی» برای برچیدن «موفقیت‌های» دولت خود، با گزافه‌گویی علیه ایران مدعی شد که بایدن «در برابر دیکتاتوری ایران و (در قبال) ایمنی و امنیت اسرائیل به شکلی بی‌سابقه کوتاه آمده است».

 

به گزارش «اسپوتنیک»، وی در ادامه ادعاهای خود، ظاهراً با اشاره به جنگ مه ۲۰۲۱ غزه افزود: «ضعف باورنکردنی [بایدن] در برابر رژیم ایران مستقیماً حمله موشکی به غیرنظامیان اسرائیلی را برانگیخت. هزاران موشک شلیک می‌شود.» 

 

رئیس‌جمهور سابق آمریکا سپس از ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه خواست تا تلاش‌های خود را در سال آینده برای کمک به انتخاب «تعداد بی‌سابقه جمهوری‌خواهان در هر سطح از دولت در انتخابات میان‌دوره‌ای سال آینده» تثبیت کند و افزود: شما می‌بینید که در کنگره در رابطه با نفرت برخی از این نمایندگان دموکرات کنگره از اسرائیل چه می‌گذرد. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که این روند ادامه پیدا کند.

 

«مایک پنس» معاون ترامپ در هنگام حضور وی در کاخ سفید هم انتقادات رئیس سابقش از بایدن را تکرار کرد و او را متهم کرد که به اسرائیل پشت کرده و از اعلام قصدش برای پیوستن به برجام انتقاد کرد. 

 

«نیکی هیلی» سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد هم روز شنبه در همین کنفرانس حمایت دولت جدید آمریکا از راهکار دو دولتی در فلسطین و توافق هسته‌ای با ایران را محکوم کرد.

 

هیلی در سخنرانی خود گفت: «یک چیز را درباره آیپک متوجه نمی‌شوم و حرفی که اینجا می‌زنم چیزی نیست که به رهبران آن‌ها نگفته باشم. چرا آن‌ها سیاست‌مدارانی را در کنفرانس خود دعوت می‌کنند که قویاً از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنند؟»

 

این مقام تندرو جمهوری‌خواه افزود: «اگر یک سیاست‌مدار از توافق فاجعه‌بار با ایران حمایت کند، با انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم مخالف باشد و مورد استقبال ضدیهودهایی قرار گرفته باشد که از حامیان جنبش بی‌دی‌اس (بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم [اسرائیل]) هستند، یک گروه حامی اسرائیل نباید هیچ کاری با چنین فردی داشته باشد».

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------