تاثیراتی که یک بالش روی سلامتی شما می گذاردبالش مناسب برای دیسک گردن, راه انتخاب بالش مناسب و خوب

راه انتخاب بالش مناسب و خوب

انتخاب بالش برای خواب هر شب یک کار بسیار مهم است. شاید متوجه آن نشوید ، اما نوع بالشی که انتخاب می کنید و نحوه مراقبت از آن بر کیفیت خواب و سلامت کلی شما تأثیر خواهد گذاشت. 

برای شروع یک روز خوب باید شب قبل خوب خوابیده باشید، پس داشتن یک بالش خوب ضروری است. یک بالش استاندارد روی کیفیت خواب تاثیر دارد.  

ما فکر می کنیم که ارزش آن را دارد تا اطلاعات بیشتری در مورد بالش ها بیاموزیم زیرا آنها می توانند تأثیرات منفی بر سلامتی ما بگذارند.

 

بالش مناسب برای دیسک گردن, راه انتخاب بالش مناسب و خوب

ویژگی های بالش مناسب

 

1. ممکن است شما گردن درد داشته باشید:

اگر سر خود را برای مدت طولانی خم نگه دارید ، مانند زمان خواب ، می تواند باعث ناراحتی شود و بسته به موقعیت خواب شما ، مهم است که بالش نیز چقدر محکم باشد. زیرا اگر برای شما خیلی نرم یا خیلی محکم باشد ، می تواند باعث درد گردن شود.

 

به عنوان مثال ، اگر به سمت کنار خود می خوابید ، باید یک بالش محکم تر انتخاب کنید تا از گردن خود پشتیبانی کافی داشته باشید تا بیش از اندازه خم نشود. اگر روی شکم خود می خوابید ، بهتر است به سراغ یک بالش نرم تر بروید ، در غیر این صورت ، بالش سر شما را عقب رانده و باعث ایجاد یک منحنی در گردن می شود و اگر روی پشت خود بخوابید ، یک بالش محکم گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود زیرا ممکن است با فشار آوردن گردن به جلو ، گردن درد ایجاد کند.

 

2. ممکن است کمردرد داشته باشید:

نحوه پشتیبانی بالش از سر ، گردن و شانه های شما نیز می تواند بر کمر شما تأثیر بگذارد . تراز نادرست هنگام خواب می تواند درد کمر شما را بدتر کند. 

به عنوان مثال ، اگر روی شکم خود می خوابید ، بهتر است یک بالش صاف داشته باشید ، در غیر این صورت ، ممکن است ناراحتی در کمر شما ایجاد شود. داشتن یک بالش که به اندازه کافی بالا باشد برای نگه داشتن گردن و ستون فقرات در یک خط مهم است و كسانی كه روی پشت خود می خوابند باید بالشی را انتخاب كنند كه از منحنی طبیعی گردنشان پشتیبانی كند.

 

3. ممکن است سردرد داشته باشید:

خوابیدن بر روی بالش اشتباه همچنین می تواند منجر به سردرد شود. اگر بالش از پشتیبانی مناسبی برخوردار نباشد ، ممکن است گردن در هنگام خواب به همان وضعیت ناراحت کننده بماند. این می تواند باعث پیچیده شدن گردن شما و در نتیجه سردرد شود.

 

4. ممکن است یک واکنش آلرژیک داشته باشید:

اگر در خواب ، مشکل خارش چشم و سردرد دارید یا اگر در طول روز عطسه می کنید و احساس خستگی می کنید بهتر است به بالش خود توجه کنید. اگر می خواهید از بروز آلرژی جلوگیری کنید ، باید مرتباً بالش خود را بشویید. دلیل این امر کنه های گرد و غبار است که بسیاری از افراد به آن حساسیت دارند. علائم دیگر ممکن است شامل مشکلات آسم ، اگزما و سینوس باشد.

 

بالش مناسب برای دیسک گردن, راه انتخاب بالش مناسب و خوب

تاثیرات بالش روی گردن 

 

5. ممکن است مشکل بی خوابی داشته باشید :

این که آیا آلرژی است که شما را در شب بیدار می کند یا درد در گردن شما یک بالش بد می تواند دلیل عدم خواب کافی با کیفیت باشد. این بدان معنی است که بدن شما زمان کافی برای شارژ مجدد ندارد. کمبود خواب می تواند طیف گسترده ای از مشکلات را تحت تأثیر قرار دهد از جمله مشکلات مربوط به تأثیرگذاری بر مهارتهای تفکر شما تا خطر ابتلا به دیابت ، چاقی و فشار خون بالا را افزایش دهد.

 

6. ممکن است دچار مشکلات پوستی شوید :

هنگامی که روی شکم یا به سمت کنار می خوابید ، صورت شما در تماس با بالش قرار می گیرد. بنابراین تمام باکتری های صورت ، چربی و کثیفی های صورت شما روی بالش مالیده می شود. آنها می توانند پوست شما را تحریک کرده و باعث ایجاد جوش و آکنه شوند.

 

برای حل این مشکل چند روش وجود دارد. می توانید بالش خود را مرتباً تغییر دهید ، یا می توانید یک بالش مخصوص بخرید. برخی بالش ها می تواند از بازگشت شما به یک طرف و لمس کردن بالش جلوگیری کند. همچنین بالشتک هایی وجود دارند که در مواد خود دارای نقره یونی هستند و باکتری های مضر را از بین می برد.

 

7. شما ممکن است خروپف کنید:

یک بالش نامناسب یا یک بالش محکم که سر شما را به جلو هل می دهد می تواند باعث ایجاد خروپف در شما شود و اگر به کنه های گرد و غبار حساسیت دارید ، التهاب در بینی و گلو شما می تواند راه هوایی شما را مسدود کند ، بنابراین باعث می شود شما خروپف کنید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------