آخرین اخبار سیاست خارجی

اولیانوف ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

اولیانوف: توافق نهایی درباره احیای برجام احتمالا هفته آینده حاصل می‌شود

نماینده دائم روسیه در مذاکرات برجام گفت در صورت پیشرفت مطلوب اوضاع، توافق نهایی بر سر احیای برجام احتمالا تا هفته آینده حاصل شود. میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در…

رویترز مدعی شد: دو موضوع در مذاکرات وین حل نشده مانده استبرجام،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
خبرگزاری رویترز در گزارشی درباره سفر مسئول سیاست خارجی لاتحادیه اروپا به تهران به نقل از منابع آگاه مدعی شد که هنوز موضوع تحریم‌های ایران در مذاکرات وین حل نشده است.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز در گزارش خود به سفر جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران که از شب گذشته آغاز شده است، اشاره کرد و نوشت که این سفر در حالی انجام گرفته است که اتحادیه اروپا تلاش می‌کند بن بست ایجاد شده میان ایران و ایالات متحده در مذاکرات احیای برجام را حل‌وفصل کند.

 

رویترز در ادامه آورده است: زمانی که اتحادیه اروپا به‌عنوان هماهنگ کننده مذاکرات وین در ماه مارس از وزیران امورخارجه کشورهای عضو برجام خواست تا پس از 11 ماه مذاکره غیرمستقیم میان تهران و واشنگتن به وین بیایند، به نظر می‌آمد که توافق در آستانه شکل‌گیری بود اما مذاکرات از آن زمان به بن‌بست رسیده است.

 

دو مقام اروپایی و ایرانی پیش از سفر جوزپ بورل به تهران در گفت‌وگو با رویترز خاطر نشان کردند که هوز دو مساله در مذاکرات وین، ازجمله موضوع تحریم‌های ایران حل نشده باقی مانده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------