آخرین اخبار سیاست خارجی


یونان محموله نفتی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

یونان محموله نفتی توقیف شده ایران در یک نفتکش با پرچم روسیه را تحویل آمریکا داد

یونان محموله نفتی توقیف شده ایران در یک نفتکش با پرچم روسیه را تحویل آمریکا داد. به گزارش انتخاب، شرکت اطلاعات دریایی «لیست‌ لویدز» انگلیس گزارش داد که ایالات متحده…

روزنامه آمریکایی: نشانه‌های پیشرفت مذاکرات وین و درخواست ضمانت ایراناخبار،اخبار جدید،اخبار روز
یک روزنامه آمریکایی روز دوشنبه نوشت که نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات وین وجود دارد و ایران خواستار ضمانت قانونی برای عدم خروج دوباره آمریکا از برجام شده است.

به گزارش دوشنبه ایرنا از "وال استریت ژورنال" اما دولت بایدن به دیپلمات‌های تهران گفته است که نمی‌تواند به این درخواست تهران که سرسختانه به آن اصرار می‌کند، رضایت دهد. 

دیپلمات‌های آمریکایی و اروپایی اعلام کردند که به نظر می‌رسد این خواسته که واکنشی به خروج دونالد ترامپ از برجام در سال ۲۰۱۸ است، یک هدف اصلی سیاسی برای ایران باشد. 

دیپلمات‌ها همچنین اعلام کردند به نظر نمی‌رسد این خواسته‌ای از سوی ایران برای ایجاد تاخیر در مذاکرات باشد. 

 

مساله ضمانت‌ها در میان اظهارنظرهای مثبت از سوی مقامات آمریکایی و اروپایی در مورد نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات وین مطرح می‌شود.

 

دیپلمات‌های غربی می‌گویند دستیابی به توافق امکان پذیر است. این اظهارات خوش‌بینی بیشتری از ماه دسامبر ۲۰۲۱ را نشان می‌دهند. مقامات آمریکایی و اروپایی ادعا کرده‌اند که اواسط ماه فوریه زمان تصمیم گیری در مورد اتمام دیپلماسی است. 

 

پیشرفت‌هایی در زمینه متن اولیه، از جمله چگونگی لغو تحریم‌ها، کاهش فعالیت‌های هسته‌ای ایران و نحوه اجرای توافق در طی چند ماه بدست آمده است. 

 

با این حال، دیپلمات‌های غربی هشدار می‌دهند که طیف وسیعی از تصمیمات مهم سیاسی در مورد تحریم‌ها، گام‌های هسته‌ای و ترتیب توافق هنوز پابرجا است. 

 

مقامات آمریکایی و اروپایی می‌گویند در حال بررسی ایده‌هایی جهت ارائه به ایران هستند که می‌تواند اعتماد بیشتری ایجاد کند.  از جمله ایده‌های مورد نظر غربی‌ها شامل صدور تضمین نامه‌ها از سوی وزارت خزانه داری آمریکا برای فهرست توافق شده بانک‌ها و شرکت‌های بین المللی یا تعهد سیاسی در مورد اعمال احتمالی تحریم‌ها در آینده است. با این حال، اینها ضمانت‌های قاطعی که ایران به دنبال آن است، نمی‌باشد. 

 

یکی از مقامات نزدیک به مذاکرات گفت: پیشنهادهایی ارائه شده است که نشان می‌دهند در صورت اعمال مجدد تحریم‌ها از سوی دولت جدید آمریکا، چگونه فعالان اقتصادی می‌توانند اطمینان خاطر پیدا کنند. 

 

وی افزود: در کشوری مانند آمریکا، در مدت سه سال، احتمال انتخاب یک رئیس‌جمهور جدید وجود دارد و همه چیز می‌تواند تغییر کند.  بنابراین ما در خصوص این مسائل کار می‌کنیم، اما هیچ ایده جادویی واقعی وجود ندارد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------