آخرین اخبار سیاست خارجی

امیرعبداللهیان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

دیدار امیرعبداللهیان با گوترش/ تصویری خبرساز از وزیر خارجه ایران در سازمان ملل

حسین امیر عبداللهیان در دیدار با رئیس مجمع عمومی سازمان ملل با بیان این که ایران جایگاه عالی برای مجمع عمومی سازمان ملل قائل است، اظهار امیدواری کرد که نشست جاری این…

عربستان: عملکرد ایران، خطر اشاعه سلاح‌های هسته‌ای را تشدید می‌کند/ آلمان: امید کمی برای احیای 'برجام' وجود دارد برنامه هسته‌ای ایران ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
عبدالعزیز الواصل نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل متحد با تکرار برخی ادهاعا، از «ناکامی راستی‌آزمایی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره مقاصد برنامه هسته‌ای ایران»، ابراز نگرانی کرد.

 ایلنا به نقل از العربیه نوشت: «عبدالعزیز الواصل» نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل متحد با تکرار برخی یاوه‌سرایی‌های ضدایرانی، از «ناکامی راستی‌آزمایی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره مقاصد برنامه هسته‌ای ایران»، ابراز نگرانی کرد.

 

الواصل در مقر سازمان ملل در نیویورک با بیان این که «عدم شفافیت ایران در تعامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، نقض منشور سازمان ملل است»، بر لزوم «شفافیت در کاربرد صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای» تأکید کرد.

 

الواصل طی سخنان خود در کنفرانس عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای که در مقر سازمان ملل متحد برگزار شد، برخی ادعاها درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران را تکرار کرده و گفت که عربستان از همه تلاش‌ها برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، حمایت می‌کند.

 

وی مدعی شد که «عملکردهای ایران، خطر اشاعه سلاح‌های هسته‌ای را تشدید می‌کند».

 

الواصل با تاکید بر ضرورت مقابله با اشاعه تسلیحات اتمی در خاورمیانه، خاطرنشان کرد که «خطر گسترش تسلیحات هسته‌ای، صلح و امنیت را در خاورمیانه و جهان تهدید می‌کند».

 

به گفته الواصل «عاری کردن خاورمیانه از تسلیحات هسته‌ای، مسئولیتی جمعی است».

 

نماینده دائمی سعودی در سازمان ملل همچنین بر حمایت ریاض از گسترش معاهده منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای تأکید کرد.

 

واکنش آلمان به ازسرگیری مذاکرات وین: از تلاش‌ها برای احیای کامل برجام حمایت می‌کنیم؛ هرچند امید کمی وجود دارد 

 وزارت امور خارجه آلمان در واکنش به ازسرگیری مذاکرات وین، گفت که این کشور از احیای کامل توافق هسته‌ای حمایت می‌کند.

 برنامه هسته‌ای ایران ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، در پی اعلام خبر از سرگیری مذاکرات وین، وزارت امور خارجه آلمان گفت که برلین «در سطح کارشناسان» در مذاکرات شرکت می‌کند.

 

وزارت خارجه آلمان همچنین با گفتن این که از تلاش‌ها برای احیای کامل توافق هسته‌ای حمایت می‌کند؛ «اگرچه امید کمی نسبت به آن وجود دارد.»

 

آلمان در ادامه از ایران خواست که توافق را نهایی کند و گفت که این به معنای «صرف‌نظر کردن از مواضع بیشنه‌گرایانه در زمینه‌هایی است که فراتر از توافقند.»

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------