آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , گزینه نظامی

وال استریت ژورنال؛آیا گزینه نظامی روی میز است؟

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی و مقامات منطقه‌ای گزارش داد، با فروکش کردن خصومتها بین ایران و آمریکا، دولت دونالد ترامپ به دنبال حفظ فشارها علیه…


شرمن: برجام درست اجرا می‌شد، شرایط مردم ایران بهتر بود اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,وندی شرمن
«وندی شرمن » معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا و از اعضای تیم مذاکره‌کننده توافق هسته‌ای در توئیتی اعلام کرد، اگر برجام به خوبی اجرا می‌شد، وضعیت بهتری برای مردم ایران مهیا بود.  

این دیپلمات آمریکایی در حساب توئیترش نوشت: تصور کنید اگر توافق هسته‌ای ایران به طور کامل بر سرجای خود باقی بود، وضعیت بهتری برای مردم ایران مهیا بود. بسیاری از کشورهای اروپایی که در ایران کار می‌کردند این موضوع را تائید و بر آن گواه می‌دهند؛ سایر تحریم‌ها فقط برای بدخیم کردن وضعیت خاورمیانه است.

 

ایلهان عمر نماینده مسلمان ایالت مینه سوتا آمریکا نیز در صفحه توئیتر خود نوشته است تحریم های فلج کننده اقتصادی علیه ایران تنها باعث وخیم تر شدن رنج ها شده و موجب حل این بحران نمی شود.

 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۱۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ با وجود مخالفت‌های بین‌المللی، آمریکا را از توافق هسته‌ای که در دولت باراک اوباما به نتیجه رسیده بود، خارج و تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کرد.

 

اقدام ترامپ در کنار سایر تصمیم‌های خارجی او، موجی از نگرانی را در بین دیگر کشورهای جهان به همراه داشته است به گونه‌ای که او اکنون برای حضور در اجلاس سران ناتو در لندن در فضای سیاسی سرد و دوری جستن سایر رهبران از وی به سر می‌برد.

 

 

  ایرنا  

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------