آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ایران و آمریکا

آمریکا معافیت همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران را تمدید نمی‌کند

یک رسانه آمریکایی گزارش داده دولت این کشور قصد دارد معافیت‌های صادرشده برای همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران را تمدید نکند. به گزارش فارس، یک روزنامه آمریکایی گفته…


کمک مالی ۷ میلیون دلاری ژاپنی ها به ایران برای مهار کرونا اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,کمک مالی ژاپن به ایران
کمک مالی ۷ میلیون دلاری ژاپنی ها برای مهار کرونا به دست ایران می رسد. تشکل برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد که بزرگترین سازمان بشردوستانه جهان است، این کمک را به ایران ارسال کرده است. گفته می شود حمایت ژاپنی ها بزرگترین کمک مالی به این نهاد بوده است.

برنامه جهانی غذا (WFP )اعلام کرده که ۶۰ درصد از این بودجه را صرف خرید تجهیزات حفاظتی برای بیشتر از ۵ هزار امدادگر جمعیت هلال احمر ایران خواهد کرد که مسئولیت غربالگری افراد در مبادی ورودی شهر را بر عهده دارند. تجهیزاتی که شامل ماسک جراحی، ماسک N95 و لباس ایزوله است که در روزهای آینده از انبار واکنش بشردوستانه سازمان ملل متحد در دبی به ایران ارسال خواهد شد.

 

۴۰ درصد مابقی بودجه صرف حمایت از ۳۱ هزار پناهنده افغان و عراقی ایران می‌شود.این پناهندگان کمک غذایی دریافت کرده تا اطمینان حاصل شود که در طی شیوع بیماری، نیازهای غذایی این گروه آسیب‌پذیر در سطح قابل قبولی حفظ می‌شود.

 

برنامه جهانی غذا که به نجات جان انسانها در شرایط اضطراری می‌پردازد، از زمان ورود نخستین پناهجویان از افغانستان و عراق در اواخر دهه ۱۹۸۰، به پناهندگان در ایران کمک می‌کند و با وقوع سیل‌های مهیب در بهار و زمستان ۱۳۹۸، کمک‌هایی برای حمایت از سیل‌زدگان استان‌های خوزستان، لرستان و سیستان و بلوچستان ارسال کرده است.

 

 

شهروند

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------