آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,تحریم چند شرکت چینی به دلیل ارتباط با ایران

آمریکا چند فرد و شرکت چینی را به دلیل ارتباط با ایران تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا شامگاه دوشنبه چند فرد و شرکت چینی را به دلیل ارتباط با ایران در لیست تحریم‌های خود قرار داد. به گزارش فارس، وزارت خزانه داری آمریکا چند فرد و…


چین: کمیسیون مشترک برجام نشستی ثمربخش در یک موقعیت بحرانی مهم بود اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , کمیسیون مشترک برجام
هیات چین در سازمان ملل با ثمر بخش خواندن جلسه دیروز کمیسیون مشترک برجام، به اتفاق نظر اعضای توافق هسته‌ای درباره مخالفت با آمریکا برای بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران اشاره کرد. 

به گزارش ایسنا، هیات چین در سازمان ملل در صفحه توییترش نشست دیروز کمیسیون مشترک برجام را "نشستی ثمربخش در یک موقعیت بحرانی مهم" تلقی کرده و نوشت: تمام اعضا بر اهمیت حفظ توافق هسته ای و اجرای کامل آن تاکید کردند.

 

هیات چین در ادامه نوشت: این باور مشترک وجود دارد که آمریکا نمی تواند روند بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل (علیه ایران) را تحت قطعنامه ۲۲۳۱ آمریکا انجام دهد.

 

اظهارات هیات چین در این باره در پی این مطرح می شود که آمریکا با عدم تصویب پیش‌نویس قطعنامه‌ای که برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ارائه داده بود، به دنبال بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران با به کارگیری مکانیسمی به نام اسنپ بک در توافق هسته ای است.

 

آمریکا علیرغم خروجش از توافق هسته‌ای مدعی است که حق استفاده از این مکانیسم تحت توافق هسته‌ای را دارد. استدلال دولت آمریکا این است که قطعنامه ۲۲۳۱ که سند قانونی توافق هسته‌ای است، هنوز این کشور را عضوی از برجام معرفی می‌کند.

 

این در حالی است که قطعنامه یاد شده و توافق هسته‌ای دو سند جداگانه نیستند و آمریکا با پایان دادن به مشارکتش در توافق هسته‌ای، نمی‌تواند از حقوق و ابزارهای این توافق و قطعنامه پشتیبان آن در شورای امنیت بهره‌مند شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------