X

آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,وزیر جنگ اسرائیل

وزیر جنگ اسرائیل مدعی دست داشتن ایران در انفجار کشتی اسرائیلی شد

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بدون ارائه هیچ‌گونه شواهدی و تنها به بهانه نزدیک بودن محل وقوع انفجار در یک کشتی تحت مالکیت یک شرکت صهیونیستی به آب‌های سرزمینی ایران مدعی شد که…

سفیر ایران در عراق: پاسخ ایران به ترور سردار سلیمانی لزوما نظامی نیست اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , سفیر ایران در عراق
سفیر کشورمان در عراق در گفت‌وگویی به آخرین تحولات سیاسی ایران و عراق و منطقه از جمله ترور سردار سلیمانی و حملات اخیر به سفارت آمریکا پرداخت. 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری ناس، ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور در برنامه «سیاسی الابعاد» هر گونه ارتباط ایران با حملات اخیر به سفارت آمریکا در عراق را رد کرد.

 

وی با اشاره به آتش سوزی کنسولگری ایران در روزهای اعتراضات عراق گفت که کنسولگری ها در داخل کشورها باید از محافظت برخوردار شوند.

 

وی تاکید کرد: همکاری های دوجانبه در روزهای سردار سلیمانی در رابطه با موضوع جنگ با داعش بود اما همکاری های امروز ایران و عراق مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را شامل می شود ، ما در امور عراق دخالت نمی کنیم و سیاست های خود را به این کشور تحمیل نمی کنیم.

 

مسجدی تاکید کرد: ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس یک جنایت تاریخی است و پاسخ به این جنایت به طور مستقیم پایگاه آمریکایی را هدف قرار داد و مسئولیت حمله ایران به پایگاه آمریکا در عراق بر عهده واشنگتن است. ما عراق را میدانی برای تسویه حساب قرار ندادیم و تنش میان ایران و آمریکا بعد پاسخ ما به ترور سردار سلیمانی متوقف شد.

 

سفیر کشورمان در بغداد خاطرنشان کرد: نمی خواهیم که عراق به میدانی برای درگیری با آمریکا تبدیل شود و ایران به هیچ وجه در بمباران سفارت آمریکا دست ندارد. ما نمی دانیم که چه کسی این حملات را انجام می دهد و به هیچ وجه چنین اقدامی را نمی‌پذیریم و از هیچ طرفی برای انجام چنین کاری حمایت نمی کنیم .

 

وی گفت: انتقام ترور سردار سلیمانی لزوما نظامی نیست و اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه به مثابه انتقام خون سردار سلیمانی است. مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی یک تصمیم ملی و شجاعانه است و عراق در حادثه ترور سردار سلیمانی مقصر نیست.

 

مسجدی تاکید کرد: سردار قاآنی مسئول پرونده عراق در ایران است و او در رابطه با مساله حمله به سفارت آمریکا میانجیگری نکرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: آتش سوزی کنسولگری ایران در عراق در ایام تظاهرات امری اسف بار است زیرا کنسولگری ها خدمات ارائه می دهند و باید از حفاظت خاصی برخوردار شوند.

 

ایرج مسجدی تاکید کرد: ایران تمایل دارد که جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریکا به برجام بازگردد و این منعکس کننده مرحله بازگشت اعتماد میان دو کشور است و سیاست های دولت قبلی هیچ چیزی برای آمریکا محقق نکرد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------