رویترز: ایران علاقه‌مند به گفت‌وگو درباره نقشه راه برای احیای برجام استبرجام,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
رویترز به نقل از مقامات غربی مدعی شد که ایران اکنون ممکن است بخواهد برای احیای برجام درباره یک نقشه راه گسترده‌تری وارد گفت‌وگو شود. 

 سه مقام غربی به رویترز گفتند که دولت بایدن و ایران به طور غیر مستقیم از طریق طرف های اروپایی درباره این توافق- انگلیس ، فرانسه و آلمان - ارتباط برقرار کرده اند.

 

بنابر نوشته رویترز، این دیپلمات‌ها معتقدند که ایران اکنون می خواهد درباره طرح گسترده تری برای بازگشت به توافق مذاکره کند.

 

یکی از این مقامات آمریکایی که خواسته هویتش افشا نشود، مدعی شده است: از آنچه اکنون به صورت عمومی و یا از طرق دیگر می شنویم، به نظر می رسد، ایرانی‌ها به گفت‌وگو درباره گام‌های اولیه علاقه‌مند نباشند اما به یک نقشه راه برای بازگشت کامل به برجام علاقه نشان می دهند.

 

این مقام آمریکایی افزود: اگر این همان چیزی است که ایران می خواهد در مورد آن صحبت کند، ما خوشحال می‌شویم درباره آن گفت‌وگو کنیم.

 

این گزارش رویترز در حالی است که مقامات کشورمان بارها تاکید کرده‌اند تا زمانی که آمریکا تحریم‌ها را به صورت کامل رفع نکند ایران به تعهدات برجامی خود باز نخواهد گشت.

 

روز گذشته نمایندگی ایران در سازمان ملل با ارسال ایمیلی اعلام کرد، "بازگشت آمریکا به توافق، نیازی به پیشنهاد خاص ندارد. این مساله تنها مستلزم یک تصمیم سیاسی از سوی آمریکا برای اجرای کامل و فوری تعهدات خود در چارچوب توافقنامه و قطعنامه سازمان ملل است. "

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------