آخرین اخبار سیاست خارجی


آمریکا ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

آمریکا: ایران باید به آژانس دسترسی‌های لازم را بدهد | اسلامی: واشنگتن در این زمینه اظهارنظر نکند

آمریکا بر ضرورت همکاری ایران و آژانس تاکید کرد. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، نماینده آمریکا در جلسات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ایران گفت: ایران باید به…

عربستان: مساله موشکی ایران در مذاکرات گنجانده خواهد شدعربستان,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
وزیر خارجه عربستان بار دیگر از تمایل این کشور برای حضور در مذاکرات قدرت‌های جهانی با ایران خبر داد. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از فرانس ۲۴، عربستان سعودی بار دیگر خواستار مشارکت در مذاکره با ایران درباره پرونده هسته‌ای و اقدامات منطقه‌ای این کشور شد.

 

بر این اساس، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان اعلام کرد ریاض به طور جدی به دنبال حضور در مذاکرات کشور‌های قدرتمند با ایران است.

 

وی گفت: مقامات غربی به ما اطمینان داده اند توافق جدیدی که با ایران حاصل خواهد شد برنامه موشکی این کشور و نیز اقدامات بی ثبات کننده منطقه‌ای تهران را نیز شامل خواهد شد. همچنین محدودیت‌های شدیدتری در توافق جدید علیه برنامه هسته‌ای ایران اعمال خواهد شد.

 

فرحان تاکید کرد: در حال حاضر هیچ کانال ارتباطی میان ریاض و تهران وجود ندارد؛ اما ما آماده هستیم تنها در صورت تغییر رفتار‌های ایران وارد مذاکره با این کشور شویم!

 

وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز شنبه نیز در مصاحبه خود با سی ان ان، با اشاره به برگزاری نشست روز سه شنبه در وین که قرار است با حضور مقامات ارشدِ طرف‌های توافق هسته‌ای از جمله؛ ایران، فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، چین و اتحادیه اروپا به همراه برخی از مقامات ارشد آمریکا برگزار شود پرداخت و خواستار حضور عربستان دراین مذاکرات شد.

 

با وجود اینکه مقامات کشورمان هر گونه گفت‌وگوی مستقیم با آمریکا در خصوص مسائل هسته‌ای را منتفی دانسته اند، وی مدعی شده است که در صورت حضور عربستان در مذاکرات هسته‌ای ایران، احتمال دارد روابط بین تهران و ریاض گسترش یابد.

 

بن فرحان با بیان اینکه اگر ایران به زرادخانه هسته‌ای دست یابد، عربستان و سایر اعضای شورای همکاری در خطر بیشتری قرار می‌گیرند، گفت: از این رو این موضوع کاملا معقول است و این حق را برای خودمان می‌دانیم که در این مذاکرات شرکت کرده و به ایفای نقش در آن بپردازیم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------