سیل در پرند/ خودروها را آب برداخبار,اخبار حوادث,سیل در پرند
بارش شدید باران در پرند باعث شد خودروهای مردم پرند در خیابان‌های سیل گرفته این شهر غرق شوند.

به گزارش مهر، بعد از ظهر جمعه بارش شدید باران در پرند باعث شد خودروهای مردم پرند در خیابان‌های سیل گرفته این شهر غرق شوند.

 

بر اساس مشاهدات عینی، فقدان کانال‌های دفع آب‌های سطحی سبب شد تا خیابان‌های شهر پرند مملو از سیلاب شود که این امر باعث بروز گره‌های ترافیکی شد.

 

ابوالفضل سیفی، معاون خدمات شهری شهردار رباط کریم از دستور فوری شهردار این شهر و اعزام خودروهای سبک و سنگین آتش نشانی رباط‌کریم به مناطق سیل زده پرند خبر داد و به مهر گفت: مأموریت این گروه علاوه بر امدادرسانی شهرداری رباط کریم به خودروهای سیل زده، تخلیه آب از اماکن و رفع آب گرفتگی معابر است.

 

 ساختمان‌های مسکن مهر را آب گرفت

بر اثر وقوع این سیل ساکنان ساختمان «هسا ۳» و برخی از ساختمان‌های اطراف آن در مسکن مهر شهر جدید پرند در آب فرو رفتند.

 

مشاهدات عینی خبرنگار مهر از آب گرفتگی خانه‌های بسیاری از ساکنین مسکن مهر پرند حکایت دارد.

 

همچنین در لحظاتی از این بارش‌های شدید، شاهد بارش تگرگ نیز بودیم.

 

اعزام خودروهای آتش نشانی رباط کریم به پرند

بر اساس مشاهدات عینی، فقدان کانال‌های دفع آب‌های سطحی سبب شد تا خیابان‌های شهر پرند مملو از سیلاب شود که این امر باعث بروز گره‌های ترافیکی شد.

 

ابوالفضل سیفی، معاون خدمات شهری شهردار رباط کریم از دستور فوری شهردار این شهر و اعزام خودروهای سبک و سنگین آتش نشانی رباط‌کریم به مناطق سیل زده پرند خبر داد و گفت: مأموریت این گروه علاوه بر امدادرسانی شهرداری رباط کریم به خودروهای سیل زده، تخلیه آب از اماکن و رفع آب گرفتگی معابر است.

 

خودروهای گرفتار در آب نجات یافتند

شهردار پرند نیز در گفتگو با مهر اظهار داشت: با شدت یافتن بارندگی در ساعات پایانیِ امروز برخی نقاط شهر از جمله فازهای ۳ تا ۵ دچار آب گرفتگی و روان سیلاب‌ها شدند.

 

علیرضا عرب ادامه داد: با رسیدگی و امدادرسانیِ به موقعِ عوامل و نیروهای آتش نشانی و ستاد مدیریت بحران خودروهای گرفتار در آب نجات یافتند و جای نگرانی نیست.

 

وی همچنین از آماده باش ستاد مدیریت بحران شهرداری پرند تا عادی شدن شرایط خبر داد.

 

گزارش‌های رسیده حاکی از آن است، که دیوار حاشیه بلوک‌ها در فاز ۶ نیز دچار ریزش شده‌اند و پروژه‌های بهمن، هامون، و ارتا معمار نیز دچار آب گرفتگی شده‌اند.

 

سیل پرند تلفات جانی و مصدومیتی نداشت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: پشت پارک «مشاهیر» یک روددره طبیعی است، که تردد در آن منطقه نیز ممنوع بوده و تابلو برای ممنوعیت تردد نیز دارد، اما متأسفانه تعدادی خودرو به تذکرات و ممنوعیت تردد بی توجهی کرده و در این روددره اتراق کرده بودند، که در ابتدا شرایط عادی بوده اما پس از وقوع بارش‌ها و جمع شدن آب در این مقطع در میان گل و لای مانده و گرفتار شدند.

 

وی افزود: در حال حاضر تمام سرنشینان خودروهای گرفتار در منطقه سیل زده نجات یافتند و خدا را شکر هیچ مصدومیت و یا تلفات جانی نداشتیم، ولی خودروها هنوز در منطقه مورد بحث گرفتار هستند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران ادامه داد: خوشبختانه بارش‌ها مقطعی و لوکال بوده و در حال حاضر نیز شرایط عادی است و به لودرها به سوی منطقه در حال حرکت هستند و به زودی خودروهای گرفتار نیز از میان گل و لای بیرون خواهند آمد.

 

وی در خصوص ریزش دیوار بلوک‌های فاز ۶ و آب گرفتگی فازهای ۳ و ۵ نیز گفت: فاز ۶ نیز در کنار همین روددره قرار داشته و آب گرفتگی مقطعی دارد، اما در فازهای ۳ و ۵ به دلیل جانمایی نامناسب همواره و پس از بارش‌ها آب از مناطق بالادست به این فاز آمده و شاهد آب گرفتگی هستیم.

 

درجاتی گفت: در این فازها نیز نیروهای آتش نشانی و نیز اداره آب و فاضلاب حضور دارند و در حال تخلیه آب از منازل مردم هستیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی