مفقود شدن یک دانش‌آموز در راه مدرسه حوادث روز,اخبار حوادث,خبرهای حوادث
پس از تعطیلی مدرسه، ابوالفضل به سمت محل کار پدر حرکت می‌کند اما مسیر را گُم کرده و آنقدر پیاده می‌رود که از شهرک سجادیه منطقه ۱۵ به شهرک ولیعصر در یافت‌آباد تهران می‌رسد. 

 "ابوالفضل گرجی" دانش‌آموز مبتلا به اوتیسم است که از تاریخ ۷ آبان پس از تعطیلی از مدرسه به خانه بازنگشته است اما ماجرای گم شدن او و دو بار یافتن او توسط کلانتری و گرفتن تست اعتیاد توسط مراکز غربالگری بهزیستی و رها کردن او، حکایت بسیار قابل تاملی دارد!

 

به گزارش تسنیم، این گزارش، ماجرای عجیبی است که پدر یک دانش‌آموز مبتلا به اوتیسم از بازنگشتن فرزندش به خانه پس از تعطیلی مدرسه (زودتر از ساعت مقرر) از تاریخ ۷ آبان تا به امروز روایت کرده است.

 

ابوالفضل گرجی دانش‌آموز پایه نهم مدرسه شهید امام جعفر صادق منطقه ۱۵ (مدرسه مخصوص دانش‌آموزان اوتیسم) است. در روز ۷ آبان مدرسه حدوداً یک ساعت زودتر از روزهای دیگر (ساعت ۱۱) دانش‌آموزان را تعطیل می‌کند و ابوالفضل به دلیل نزدیکی محل کار پدرش به مدرسه به سمت آنجا حرکت می‌کند.

 

ایرج گرجی پدر این دانش‌آموز در شرح اتفاقاتی که روز ۷ آبان برای پسرش ابوالفضل رخ داد، گفت: محل کارم به مدرسه نزدیک است به همین دلیل هر روز صبح ابوالفضل را به مدرسه می‌بردم و ظهر پس از تعطیلی او را به محل کار می‌آوردم و شب به همراه یکدیگر به خانه می‌رفتیم.

 

در روز ۷ آبان که دانش‌آموزان مدرسه زودتر از ساعت معمول تعطیل می‌شوند، مدرسه به پدر ابوالفضل اطلاع نمی‌دهد.

 

پدر این دانش‌آموز می‌گوید: مدیر مدرسه به آموزش و پرورش منطقه گفته است که به من اطلاع داده است اما پرینت تلفن نشان می‌دهد تماسی از سوی مدرسه نداشته است.

 

پس از تعطیلی مدرسه، ابوالفضل به سمت محل کار پدر حرکت می‌کند اما مسیر را گُم کرده و آنقدر پیاده می‌رود که از شهرک سجادیه منطقه ۱۵ به شهرک ولیعصر در یافت‌آباد تهران می‌رسد.

 

پدر این دانش‌آموز در شرح ادامه ماجرا می‌گوید: کلانتری ۱۵۳ ابوالفضل را می‌گیرد و با اینکه سرباز متوجه می‌شود پسرم مشکل ذهنی دارد، افسر کادر اصرار دارد که برای غربالگری اعتیاد برود (به نظر می‌رسد این اصرار به دلیل تکمیل لیست از تعداد افراد معتادی است که روزانه باید برای غربالگری بفرستند).

 

ابوالفضل را برای غربالگری اعتیاد به جاده قدیم کرج خیابان فتح ۲۹.۱ می‌برند و از او تست اعتیاد می‌گیرند. بعد از منفی شدن اعتیاد و در حالی که پزشک آنجا متوجه مشکل ذهنی ابوالفضل می‌شود، بدون تماس با خانواده، او را رها می‌کنند.

 

 حوادث روز,اخبار حوادث,خبرهای حوادث

 

پدر این دانش‌آموز می‌گوید: پسرم شماره تماس من را حفظ است و حتی اعلام کرده که نام پدرم ایرج است. با وجود آنکه ما به کلانتری اعلام مفقودی کردیم اصلا نسبت به موضوع حساسیت نشان ندادند تا حداقل با خانواده تماس گرفته شود.

 

اما ماجرا وقتی تلخ‌تر می‌شود که ابوالفضل پس از خروج از مرکز تست اعتیاد در جاده قدیم کرج به سمت تهرانسر حرکت می‌کند و کلانتری تهرانسر برای بار دوم او را بازداشت می‌کند و مجددا از او تست اعتیاد گرفته می‌شود. این بار هم پس از منفی شدن اعتیاد او به حال خود در خیابان رها می‌کنند و در نهایت از شب ۷ آبان ۱۴۰۲ تا به امروز به خانه مراجعه نکرده و خبری از او نیست.

 

پدر این دانش‌آموز می‌گوید: مرکز غربالگری اعتیاد می‌گوید که ابوالفضل را رها کردند. دادگاه از آنها فیلم دوربین‌های مداربسته را خواسته اما می‌گویند که دوربین‌ها قطع است. مشخص نیست در آنجا چه اتفاقی برای پسرم افتاده است. از آن روز تا به حال در جستجوی ابوالفضل هستیم اما تا به امروز خبری از او نشده است.

 

 حوادث روز,اخبار حوادث,خبرهای حوادث
 
 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------