کلاهبرداری با شمش‌های طلای تقلبیاعضای باند شش‌نفری کلاهبرداری با فروش شمش طلایی که به دست آورده بودند، به قیمت 150 میلیارد ریال، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش شرق، كارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران اوایل تیر با رصدهای اطلاعاتی مطلع شدند افرادی با همکاری یکدیگر در حال خرید‌و‌فروش شمش طلا به قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت واقعی بازار هستند. کارآگاهان در تحقیقات پلیسی دریافتند متهمان با افتتاح دفتر فروش سیم و کابل برق در محدوده میرداماد قطعات شمس طلا را به‌‌صورت جزئی و عمده می‌فروشند.

 

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان دو قطعه از شمش‌های طلایی را که متهمان به خریداران خود فروخته بودند، به دست آوردند و در بررسی‌های کارشناسی مشخص شد شمش‌ها تقلبی و فاقد عیار است. در همین اثنا یکی از خریداران شمش‌های طلا به پلیس آگاهی مراجعه کرد و گفت: متهمان مدعی‌اند هزار قطعه شمش طلا در اختیار دارند و به‌علت قاچاق‌بودن شمش‌ها حاضرند آنها را با قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت واقعی بازار بفروشند و به جای دریافت هفت میلیارد ریال به‌ازای هر شمش سه میلیارد ریال بگیرند. اكیپی از كارآگاهان بعد از اطلاع از این موضوع با هماهنگی مقام قضائی برای دستگیری متهمان به محل کار آنها اعزام و موفق شدند دو نفر از متهمان را که در حال فروش 50 قطعه از شمش‌های طلای تقلبی به ارزش سه میلیارد ریال بودند، دستگیر و در ادامه عملیات پلیسی چهار نفر دیگر از اعضای این باند را که در داخل اتاقی پنهان شده بودند، بازداشت کنند.

 

کارآگاهان در بررسی‌های بیشتر موفق شدند یک كیسه خاك مخلوط با فلزهای مختلف زرد‌رنگ و یک قطعه فلز زرد‌رنگ كشف کنند. متهمان در ابتدا مدعی بودند که کیسه خاک حاوی خاک معدن و قطعه فلز زرد‌رنگ شمس طلا است. سرهنگ كارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی تهران، با اشاره به اینکه متهمان در آخرین معامله‌شان قصد داشتند 150 میلیارد ریال طلای تقلبی را به یکی از خریداران طلا بفروشند، گفت: اعضای این باند برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شدند و به جرم ارتکابی در همان تحقیقات اولیه اعتراف کردند و روانه زندان شدند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    
    وب گردی