X

تشکیل باند سرقت از منازل در قهوه‌خانهدزدان حرفه‌ای خانه‌ها که در قهوه‌خانه با یکدیگر آشنا شده و باند تشکیل داده بودند، به دام افتادند. 

پنجم اردیبهشت پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری 147 گلبرگ تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع داده شد و در اختیار تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل قرار گرفت.

 

شاکی توضیح داد: صبح روز چهارم اردیبهشت از منزل خارج شدم و ساعت 23:15 به منزل بازگشتم و پس از مراجعه مشاهده کردم سه جوان در خانه‌ام هستند. این افراد با دیدن من قصد فرار با یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی را داشتند که با آنها درگیر شدم و دزدان با جا‌گذاشتن موتورسیکلت از محل گریختند.

 

کارآگاهان در گام اول تحقیقات با استعلام شماره پلاک موتورسیکلت متوجه شدند این وسیله نقلیه متعلق به یکی از سارقان حرفه‌ای منزل به نام رشید است. در ادامه مخفیگاه متهم در حوالی افسریه شناسایی و متهم با هماهنگی‌های قضائی دستگیر و در بازرسی از محل سکونتش، تعدادی از اموال مسروقه کشف شد و به همراه متهم به پلیس آگاهی انتقال یافت. رشید پس از انتقال به پلیس آگاهی، در بازجویی‌های پلیسی، به سرقت از شاکی اعتراف کرد و گفت: در قهوه‌خانه با شخصی به نام ابراهیم آشنا شدم و به پیشنهاد او قرار شد نقشه یک سرقت را اجرا کنیم. ابراهیم برای تکمیل‌شدن باند گفت یکی از دوستانش که اسمش را نمی‌دانم، همراه خود می‌آورد.

 

در جریان رسیدگی به پرونده و بررسی اموال مکشوفه از مخفیگاه متهم مشخص شد یکی از لوازم متعلق به شخصی به نام محمود است. محمود به مأموران توضیح داد منزل او و یکی از همسایگانش مورد دستبرد سارقان قرار گرفته است‌.

 

با شناسایی دو شاکی دیگر، رشید به سرقت از آنها نیز اعتراف کرد. در همین اثنی سه نفر از همدستان متهم در ایست و بازرسی مأموران دستگیر شدند و در بازرسی از متهمان مقداری طلا و وسایل و تجهیزاتی که برای سرقت منزل استفاده می‌شود از آنها کشف شد.

 

با افشاشدن هویت واقعی متهمان، مشخص شد همگی از سارقان حرفه‌ای منزل هستند. متهمان در بازجویی‌ها گفتند: در قهوه‌خانه با یکدیگر آشنا شدیم و شب دستگیری به اتفاق برای انجام سرقت به محله حکیمیه رفتیم و پس از اطلاع از خالی‌بودن منازل از طریق پنجره و بالکن وارد آنها شده و پس از سرقت طلا، ساعت و ادکلن از محل گریختیم، اما در ایستگاه ایست و بازرسی شناسایی و دستگیر شدیم.

 

سرهنگ کارآگاه مسعود برجی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران، با تأیید این خبر گفت‌: با تکمیل تحقیقات پلیسی و شناسایی مال‌باختگان، هر چهار متهم روانه زندان شدند.

 

شرق 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی