عمران خان: در هر انتخاباتی پیروز خواهیم شدعمران خان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
نخست وزیر پیشین پاکستان با تأکید بر پیروزی حتمی در انتخابات آینده، گفت که ارتش او را ربود و با وی به شیوه بسیار زشت و مانند یک تروریست رفتار کرده است.

به گزارش فارس،  عمران خان نخست وزیر پیشین پاکستان شامگاه امروز شنبه گفت که حزب «تحریک انصاف» بیشترین محبوبیت را در تاریخ این کشور دارد و هر گونه شکاف در آن، موجب تضعیف حزب نخواهد شد.

 

عمران خان در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره گفت: در هر انتخابات آتی، پیروز خواهیم شد، ولی دولت در تلاش است از محبوبیت ما بکاهد. دولت پس از بازداشت اخیر من، دست به بازداشتهای گسترده زده است؛ زیرا می‌داند که در هر انتخاباتی شکست خواهد خورد.

 

وی با بیان اینکه دستگاه قضا پاکستان در معرض خطر قرار دارد، گفت: ممنوعیت حزب انصاف به این معناست که پاکستان هیچ گاه دموکراتیک نخواهد شد. ارتش مرا ربود و با من به شیوه بسیار زشت و مانند یک تروریست رفتار کرد.

 

این سیاستمدار پاکستانی ۷۰ ساله از زمانی که از نخست وزیری پاکستان کنار گذاشته شد، با راه انداختن کارزاری بی‌سابقه، ارتش قدرتمند این کشور که از مدتها پیش به عنوان کارگزار قدرت در پاکستان شناخته می‌شود را به چالش کشیده است.

 

عمران خان پیش از این هم، مقام‌های رده بالای ارتش را متهم به سازمان‌دهی سقوط خود و دولتش و حتی طراحی دسیسه ترورش در ماه نوامبر  کرده اما ارتش پاکستان این اتهامات را رد کرده است.

 

وی خاطر نشان کرد: دولت می‌خواهد از دست من راحت شود تا نتوانم به قدرت بازگردم. برای اینکه به قدرت بازنگردم، یک دادگاه نظامی صوری هم به صورت فوری برگزار خواهد شد. تورم در پاکستان در حال افزایش است و تنها راهکار، دموکراسی و ثبات است.

 

نخست وزیر پیشین پاکستان در پایان تأکید کرد: در هر انتخایاتی، خزب من پیروز خواهد شد؛ هر چند زندانی شوم، ولی می‌ترسم یک بار دیگر مرا ترور کنند.

 

عمران خان چهارم خرداد ماه جاری هم در یک سخنرانی ویدیویی مدعی شد مقام‌های پاکستان اعضا و مقام‌های بلندپایه حزب او مشهور به تحریک انصاف را در راستای ادامه سرکوب حزب تحت فشار گذاشته‌اند که استعفا کنند.

 

به دنبال دستگیری نخست‌وزیر سابق، اعتراضات شدیدی در چندین شهر پاکستان به راه افتاد و خشونت‌های این اعتراضات به مرگ حداقل ۹ نفر و جراحت صدها نفر انجامید و دادگاه عالی پاکستان دستور آزادی عمران خان با قرار وثیقه را صادر کرد.

 

دولت و ارتش پاکستان، حزب تحریک انصاف را که رهبری آن برعهده عمران خان است، متهم به اقدامات خشونت آمیز و حمله به اماکن دولتی و نظامی کردند اما او و حزبش این اتهام را رد کرده‌‌اند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------