آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,پهپاد پاکستانی

هند پهپاد پاکستانی را سرنگون کرد

مقامات هند اعلام کردند که نظامیان این کشور به دنبال شناسایی یک پهپاد پاکستانی در مرز دو کشور این پهپاد را با سلاح‌های ضد هوایی سرنگون…


بشار اسد، پیشنهاد بن سلمان درباره ایران و حزب الله را رد کرده استاخبار,اخبار بین الملل,بشار اسد و محمد بن سلمان

نماینده پارلمان لبنان اعلام کرد که ولی‌عهد سعودی اخیرا پیشنهادی به رئیس جمهوری سوریه در مورد ایران و حزب‌الله داده بود که با مخالفت او روبه رو شده است.

به گزارش فارس، «نواف الموسوی»، نماینده و عضو فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان از پیشنهاد سعودی‌ها به «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه خبر داد.

 

او دیروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگو تلویزیونی با شبکه المیادین گفت که رئیس جمهوری سوریه پیشنهاد سعودی‌ها مبنی بر بازسازی این کشور در مقابل قطع روابط دمشق با ایران و حزب‌الله را رد کرده است.

 

این نماینده لبنانی با بیان این که نماینده و فرستاده «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی حامل این پیشنهاد بوده است، افزود، بن سلمان به بشار اسد پیشنهاد داده در صورت قطع روابط سوریه با ایران و حزب‌الله لبنان، عربستان سعودی با ابقای مادام العمر او در قدرت موافقت خواهد کرد و در بازسازی سوریه سرمایه گذاری خواهد کرد.

 

نماینده فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان رئیس جمهوری سوریه را فردی «مقاوم» خواند که در محور مقاومت قرار دارد.

 

عربستان سعودی پیش از این نیز مشابه این پیشنهاد را به رئیس جمهوری سوریه آن هم قبل از آغاز بحران این کشور داده بود.

 

قبل از ماه رمضان سال 2012 «ملک عبدالله» پادشاه سابق عربستان سعودی در پی آغاز ناآرامی های سوریه از طریق هیئتی محرمانه در پیامی به بشار اسد از وی خواسته ارتباطش با ایران را قطع کند تا در ازای آن، باقی ماندنش در قدرت و پایان درگیری‌ها تضمین شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------