آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,وزارت امور خارجه آمریکا

آمریکا ۱۷ فرد و نهاد را در ارتباط با سوریه تحریم کرد

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، دولت این کشور ۱۷ فرد و نهاد را در ارتباط با سوریه مورد تحریم قرار داده است. به گزارش فارس، وزارت امور…


سخنگوی طالبان: به آمریکایی‌ها گفتیم پیک نیک نیامده‌اید!اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت: ما در زمان آغاز جنگ به آمریکایی‌ها گفتیم که به پیک نیک نیامده‌اید و مدت زمانی نیاز بود که این موضوع را آمریکایی‌ها بفهمند و بعد از کشته شدن افراد بسیار بر سر میزه مذاکره با طالبان آمدند.

به گزارش فارس، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی قطر در گفت‌وگو با «ان‌بی‌سی‌» در پاسخ به اینکه آیا خروج آمریکا از افغانستان به عنوان شکست برای این کشور و پیروزی برای طالبان است، گفت: آمریکا نباید علیه ملت افغانستان وارد جنگ می‌شد و در حال حاضر آنها به این نتیجه رسیدند که قادر نیستند یک ملت را شکست دهند.

 

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که کشورمان آزاد شود و صلح در این کشور جاری شود و خواهان رابطه‌ای خوب با تمام کشورها از جمله آمریکا هستیم، آمریکا باید این موضوع را 18 سال پیش متوجه می‌شد و نیازی به خونریزی نبود.

 

شاهین در گفت‌وگو با این شبکه خبری آمریکایی ادامه داد: ما در زمان آغاز جنگ به آمریکایی‌ها گفتیم که به پیک نیک نیامده‌اید و مدت زمانی نیاز بود که این موضوع را آمریکایی‌ها بفهمند و بعد از کشته شدن افراد بسیار بر سر میزه مذاکره با طالبان آمدند.

 

وی همچنین درباره اینکه آیا آمریکا به اهداف خود در افغانستان رسیده است یا نه، خاطرنشان کرد: آنها ادعا داشتند که دولتی را در افغانستان شکل داده و آرامش و امنیت را به این کشور خواهند آورد، اما در این موضوع شکست خوردند.

 

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان همچنین در پاسخ به اینکه آیا طالبان اجازه خواهد داد بخشی از نیروهای ویژه آمریکا در افغانستان باقی بمانند، تصریح کرد: ما به دنبال خروج کامل آمریکا از افغانستان هستیم، ادامه حضور نیروهای آمریکا به معنای ادامه اشغال است.

 

شاهین ادامه داد: حتی اگر آمریکا بخواهد 18 سال دیگر نیز به جنگ ادامه دهد، نسل‌های جدیدی در افغانستان با این کشور تا زمان آزادسازی به جنگ ادامه خواهند داد، بنابراین هرچه زودتر این جنگ تمام شود، برای دو طرف بهتر خواهد بود.

 

وی درباره حقوق زنان بعد از توافق صلح نیز گفت: آنها از تمامی حقوقی که اسلام به آنها داده است برخوردار خواهند بود و حتی در دوران حکومت قبلی طالبان آنها به مدرسه می‌رفتند.

 

سخنگوی طالبان تاکید کرد: بعد از توافق صلح نیازی نیست که زنان حجابی همانند دوران طالبان داشته باشند و پوشاندن موهای آنان کافی خواهد بود.

 

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که هفتمین دور مذاکرات آمریکا و طالبان به پایان رسیده و طرفین اعلام کردند پیشرفت‌هایی در مذاکرات صلح داشته‌اند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------