آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,عراق

منع آمد و شد در عراق با حمایت مالی از مردم ادامه دارد

کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق به ریاست عادل عبدالمهدی روز سه‌شنبه از تمدید قوانین منع عبور و مرور تا هجدهم ماه جاری میلادی برای…


چین: آمریکا در تلاش برای تخریب وجهه چین در مبارزه علیه کرونا استاخبار,اخبار بین الملل,سخنگوی وزارت خارجه چین
سخنگوی وزارت خارجه چین، مقامات آمریکایی را به تلاش برای تخریب وجهه چین در جریان مبارزه علیه شیوع ویروس کرونا متهم کرد.

به گزارش مهر به نقل از آی ۲۴،« گنگ شوانگ»، سخنگوی وزارت خارجه چین با انتقاد از رویکرد آمریکا در جریان بحران شیوع جهانی ویروس کرونا، گفت: برخی در آمریکا تلاش دارند تا نقش چین در مبارزه با بیماری کرونا را نادیده بگیرند و پکن را مقصر جلوه دهند.

 

به گفته این سخنگوی وزارت خارجه چین، برخی مواضع مقامات آمریکایی، افترا زنی به نقش عمده چین در توسعه بهداشت جهانی است.

 

این مقام چینی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به کمک‌های اطلاعاتی کشورش به آمریکا در مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و از نادیده گرفتن این کمک‌ها از سوی واشنگتن انتقاد کرد.

 

پیش از این، «یانگ جیه چی»، عضو دفتر سیاسی و رئیس دفتر امور خارجی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در گفتگو با «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده بود که برخی سیاستبازان آمریکایی پی در پی مشغول سیاه نمایی درباره چین و تلاش های چین برای پیشگیری و مهار شیوع کرونا هستند که این اقدام انزجار شدید مردم چین را به دنبال داشته است.

 

با وجود آنکه شیوع جهانی ویروس کرونا در ابتدا از شهر ووهان چین شروع شد، اما این کشور در حال حاضر توانسته به میزان زیادی در کنترل شیوع این بیماری موفقیت به دست آورد و از شیوع بیشتر بیماری ناشی از کوید -۱۹ جلوگیری کند، اگرچه شیوع کرونا در دیگر کشورهای جهان گسترش یافته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------