بایدن: آمریکا را از «فصل تاریکی» خارج می‌کنم/ ترامپ: بایدن بدترین کابوس برای آمریکایی‌هاستاخبار,اخبار بین الملل,جو بایدن
جو بایدن با پذیرش رسمی کاندیداتوری حزب دموکرات آمریکا وعده داد تا یک استراتژی ملی را برای از بین بردن کووید-۱۹ در کشور در روز اول ریاست جمهوری‌اش محقق کند.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، "جو بایدن" در چهارمین و آخرین شب گردهمایی ملی حزب دموکرات که در فضای مجازی برگزار شد، طی نطقی رسما نامزدی حزب را پذیرفت.

 

او سخنرانی خود را با نقل قولی از "الا بیکر"، فعال حقوق مدنی آغاز کرد: "چراغی به دست مردم بدهید و آنها راه خود را پیدا می‌کنند."

 

او گفت: اینها کلماتی است که در زمان ما به کار می‌آید. رئیس جمهور فعلی، آمریکا را به شدت در تاریکی فرو برده.

 

بایدن گفت: اگر ریاست جمهوری را به من بسپارید، من بهترین صفات را در وجودمان زنده می‌کنم، نه بدترین‌ها را. من هم پیمان نور خواهم بود، نه تاریکی.

 

وی هم‌چنین گفت: مفتخرم که پلاکارت حزب را در روز انتخابات داشته باشم. به همین دلیل با افتخار فراوان این کاندیداتوری را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌پذیرم.

 

بایدن با اعلام اینکه وقت آن رسیده که به این "فصل تاریک" پایان دهیم، وعده داد که استراتژی ملی را برای از بین بردن کووید-۱۹ در روز اول کارش به عنوان رییس جمهور محقق می‌کند.

 

او گفت: چون من موضوعی را می‌فهمم که این رئیس جمهور از ابتدا درک نکرده - هرگز اقتصاد به حالت عادی باز نخواهد گشت، هرگز نمی‌توانیم بچه‌هایمان را در فضایی امن به مدرسه بفرستیم، مگر آنکه مشکل این ویروس را حل کرده باشیم. این انتخابات زندگی ما را تغییر خواهد داد. این رای گیری تعیین خواهد کرد آمریکا برای مدت‌های خیلی طولانی چه نوع کشوری خواهد بود.

 

بایدن گفت: در مورد این رئیس جمهور می‌دانیم که اگر چهار سال دیگر به او بدهیم، همان کاری را خواهد کرد که در چهار سال گذشته کرده است. رئیس جمهوری که هیچ مسئولیتی قبول نمی‌کند، از هدایت کشور شانه خالی می‌کند، دیگران را مقصر می‌شناسد، با دیکتاتورها گرم می‌گیرد و به آتش نفرت و تفرقه دامن می‌زند.

 

کاندیدای دموکرات‌ها همچنین دولت کنونی آمریکا را مورد حمله قرار داد و درباره اینکه آمریکا چطور می‌تواند پس از بحران کووید-۱۹ احیا شود، سخن گفت.

 

 بایدن همچنین هشدار داد، اگر دونالد ترامپ در سمتش به عنوان رئیس جمهوری آمریکا باقی بماند، تعداد موارد ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا همچنان بالا می‌ماند، مشاغل خرد به صورت دائمی تعطیل می‌شوند و خانواده‌ها با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.

 

او گفت: موضوع انتخابات امسال شخصیت، درستکاری، علم و دموکراسی است.

 

وی در بخش دیگری از اظهاراتش به چین نیز اشاره کرد و وعده داد که زنجیره تامین آمریکا به این کشور متکی نخواهد بود.

 

بایدن همچنین درباره نابرابری و بی عدالتی شامل نابرابری نژادی و اجتماعی نیز سخن گفت و اعلام کرد، بر این باور است که این نسل آماده چالشی با هدف پایان دادن به این نژادپرستی است.

 

کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنین به این مساله اشاره کرد که کشورش در صورت انتخاب شدن وی، چشم را بر روی مداخلات خارجی نمی‌بندد و وعده داد که به مساله تغییرات آب و هوایی می‌پردازد و از این فرصت برای رهبری جهان به سوی استفاده از انرژی پاک و ایجاد مشاغل جدید بهره می‌برد.

 

این گردهمایی به دلیل همه گیری ویروس کرونا برخلاف سنت در غیاب جمعیت برگزار می‌شد و عمدتا قطعات از پیش ضبط شده سخنگویان در آن پخش می‌شد. در پایان بایدن با خروج از سالن محل سخنرانی در شهر ویلمینگتون ایالت دلاور به دیدار جمعیتی رفت که با اتومبیل در مقابل این محل جمع شده بودند.

 

بایدن درحالی به استقبال انتخابات سوم نوامبر می‌رود که طبق نظرسنجی‌ها از رقیب خود پیش است.

 

***

 

ترامپ: بایدن بدترین کابوس برای آمریکایی‌هاست

ایلنا نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا از «جو بایدن» رقیب دموکرات خود به عنوان «بدترین کابوس» برای آمریکایی‌ها یاد کرد.

 

ترامپ افزود که بایدن، کارگران آمریکایی را فروخته و باعث شده است که خارجی‌ها فرصت‌های شغلی ما را بدزدند.

 

وی ادامه داد: «او نیم قرن گذشته را در واشنگتن صرف به حراج گذاشته کشور کرده و باعث شده کشورهای خارجی، فرصت‌های شغلی ما را بدزدند. اگر او انتخاب شود، آمریکایی‌ها با بدترین کابوس رو‌به‌رو می‌شوند».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------