پیشتازی بایدن از ترامپ در چند نظرسنجی سراسریاخبار,اخبار بین الملل,بایدن و ترامپ
بر اساس نتایج چندین نظرسنجی سراسری انجام شده طی روز های گذشته نامزد دموکرات‌ها از رئیس جمهور فعلی آمریکا پیش افتاده است.

به گزارش تسنیم، بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی‌های انجام شده، جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا از دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا جلو افتاده است.

 

بر اساس نظرسنجی‌ «سی‌بی‌اس» که روز یکشنبه منتشر شد، جو بایدن در ایالت آریزونا برتری نزدیکی به ترامپ به دست آورد ولی با اختلاف 9 امتیاز از وی در مینه‎سوتا پیش افتاد.

 

این بررسی همچنین نشان داد که نیمی از رای دهندگان آریزونا گفتند که فکر می‌کنند بایدن بهتر میتوانست شیوع ویروس کرونا را کنترل کند، در مقایسه با 37 درصد دیگر که در مورد ترامپ همین نظر را داشتند.

 

از این رو، جو بایدن در نظرسنجی سراسری دیگری که توسط «فاکس‌نیوز» صورت گرفت و روز یکشنبه منتشر شد، 5 درصد از ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا پیش افتاد. بایدن توانست 51 درصد آرای شرکت کنندگان را در این نظرسنجی و ترامپ 46 درصد آرا را بدست بیاورد.

 

این نظرسنجی هنچنین نشان داد که بایدن در میان زنان، حومه نشینان، سالمندان، اسپانیایی‌تبارها و آفریقایی آمریکایی‌ها پیشتاز است حال آنکه ترامپ در میان را‌ی دهندگان سفید پوست، مردان، رای‌دهندگان روستایی، کاتولیک‌های سفید پوست و کهنه سربازان پیشتاز است.

 

حمایت رای دهندگان از بایدن در مقابل ترامپ درباره موضوع نابرابری نژادی 12 درصد، مدیریت ویروس کرونا 8 درصد، مراقبت‌های بهداشتی 8 درصد، انتصاب‌های دادگاه عالی 7 درصد و موضوع مهاجرت 7 درصد بوده است.

 

این نظرسنجی همچنین نشان داد که 87 درصد از شرکت‌کنندگان نگران موضوع بی‌کاری و 83 درصد نیز نگران همه‌گیری ویروس کرونا هستند.

 

در نظرسنجی جداگانه دیگری که توسط شبکه خبری «ان‌بی‌سی» انجام شد، از میان 533 بزرگسال که در تاریخ های بین 11 تا 12 سپتامبر نظرات خود را اعلام کردند مشخص شد که 61 درصد پاسخ دهندگان گفتند که بایدن احترام بیشتری برای ارتش قائل است، در حالی که 37 درصد در مورد ترامپ نظر مشابه داشتند.

 

این نظرسنجی پس از آن صورت گرفت که ترامپ در گزارشی که مجله آتلانتیک منتشر کرد متهم به ابراز چندین اظهار نظر تحقیرآمیز درباره اعضای کشته شده ارتش شده بود. طبق گفته های منابع این گزارش ترامپ تفنگداران آمریکایی کشته شده در بلو وود در طول جنگ را احمق خوانده بود زیرا آنها خود را به کشتن داده بودند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------