آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , بایدن

بایدن: عربستان باید به نقض حقوق بشر پایان دهد

رئیس جمهور آمریکا از عربستان سعودی خواست به نقض حقوق بشر پایان دهد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواستار…

مرکل: برای شکست مذاکرات برگزیت آماده‌ایم/ انگلیس: بر سر استقلال خود توافق نمی‌کنیماخبار,اخبار بین الملل,برگزیت
جدیدترین اخبار برگزیتی حاکی از آن است که رئیس کمیسیون اروپایی و نخست وزیر انگلیس امشب در بروکسل برای حل اختلافات دیدار کرده و جانسون در آستانه این دیدار از شکوفایی کشورش در هر شرایط سخن گفته و مرکل هم از آمادگی اروپا برای شکست مذاکرات گفته است.

به گزارش تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، بنا بر توافقات از پیش تعیین شده تا 31 دسامبر باید توافق تجاری بین اتحادیه اروپا و انگلیس منعقد شود.

 

همچنان طرفین در سه موضوع مهم اختلافات اساسی دارند که عبارتند از مسئله ماهیگیری، رقابت منصفانه و چارچوبی برای اجرای توافقات.

 

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و "اورزو لا فون درلاین"، رئیس کمیسیون اروپایی می خواهند امشب، در دیداری که احتمالا آخرین تلاش برای رفع اختلافات خواهد بود شرکت کنند.

 

در این میان آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان اعلام کرده که از این دیدار انتظار یک تصمیم گیری نمی رود. وی گفته است:همچون سابق شانسی برای توافق وجود دارد.

 

وی در سخنانی در پارلمان آلمان اعلام کرد که من اعتقاد ندارم که ما فردا می دانیم آیا موفق می شویم یا نه. حداقل نمی توان این قول را داد.

 

مرکل همچنین تاکید کرد: ما برای شکست مذاکرات برگزیت هم آماده ایم. یک مسئله واضح است که باید یکپارچگی بازار داخلی حفظ شود. وی مسئله رقابت منصفانه را از نکات مهم مطرح در مذاکرات دانسته و تاکید کرد که مسئله رقابت عادلانه در سیستم های حقوقی متفاوت در واقع مسئله بزرگی است که به پاسخ های رضایت بخشی نیاز دارد.

 

"مایکل گوو"، معاون نخست وزیر انگلیس هم در مصاحبه ای با یک رسانه غربی تاکید کرد که فون در لاین در دیدار با جانسون در بروکسل می خواهد اطمینان حاصل کند که یک توافق برای همه طرف ها منصفانه است. برای این منظور به تا حدی تحرک در برخی طرف های اروپایی نیاز است.

 

وی در عین حال تاکید کرد که انگلیس به عنوان یک کشور ساحلی مستقل هیچ گونه توافقی را درباره حاکمیت و استقلال خود انجام نمی دهد.

 

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم امروز ( چهارشنبه) در سخنانی در پارلمان اظهار داشت: یک توافق خوب همچنان ممکن است. وی درباره اشتیاق خود برای دیدار با فون در لاین خبر داده و در این باره ابراز خرسندی کرد.

 

جانسون تاکید کرد که درباره مسئله شرایط رقابتی عادلانه وماهیگیری، اتحادیه اروپا در حال حاضر همچنان در موضعی قرار دارد که هیچ نخست وزیر در انگلیس نباید آن را بپذیرد. وی با تاکید بر اینکه یک توافق خوب همچنان امکان پذیر است در عین حال گفت که کشورش در هر شرایطی شکوفا خواهد شد.

 

یک سخنگوی دولت انگلیس هم در آستانه دیدار جانسون و فون در لاین در بروکسل اعلام کرده : نخست وزیر امشب این مسئله را آشکار خواهد کرد که نمی تواند چیزی را بپذیرد که قابلیت استفاده از قوانین و یا آب های لنگلیس را تحت تاثیر قرار دهد.

 

زمان برای دستیابی به توافق تجاری با انگلیس به‌سرعت در حال گذر و کوتاه است؛ چراکه پارلمان اروپا و احتمالاً پارلمان‌های ملی باید زمان داشته باشند تا قبل از 31 دسامبر سال جاری توافق احتمالی انجام‌شده را تصویب کنند.

 

کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم می‌خواهند قبل از اجرای توافق احتمالی آن را دقیقاً بررسی کنند؛ برای این منظور این توافق باید از طرف بروکسل کاملاً مورد بررسی قرار بگیرد و به 23 زبان رسمی این اتحادیه ترجمه شود.

 

لندن و بروکسل پس از خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز 31 ژانویه سال جاری میلادی (11 بهمن 98) گفت‌وگوهای دوجانبه بر سر آینده روابط خود را آغاز کردند؛ اما به‌گفته مقامات هر دو طرف تا به حال چندین دور مذاکرات در این باره برای دستیابی به یک توافق به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------