درگیری نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان عراقی در بغداد/ یک کشته و چند زخمیدرگیری نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان عراقی در بغداد،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
درگیری‌هایی بین تظاهرکنندگان عراقی در بغداد و نیروهای امنیتی رخ داد و شماری از دو طرف زخمی شدند. فعالان در پایتخت عراق امروز، سه شنبه از کشته شدن یک تظاهرکننده در جریان درگیری با نیروهای امنیتی خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان یک تظاهرکننده به ضرب گلوله واقعی کشته شد.

 

فعالان گفتند، نیروهای امنیتی همچنان در مناطق نزدیک میدان التحریر به تعقیب تظاهرکنندگان اقدام کردند و آنها نیز به خانه‌های اطراف پناه بردند.

 

به نقل از میدل ایست نیوز، یک منبع امنیتی گفت: تظاهرات امروز در بغداد به خشونت کشیده شد و نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان در میدان التحریر بغداد با یکدیگر درگیر شدند.

 

این منبع به شبکه خبری «سومریة نیوز» تاکید کرد: برخی از تظاهرکنندگان به سمت نیروهای امنیتی سنگ پرتاب کردند و نیروهای امنیتی نیز با بمب صوتی و گاز اشک آور پاسخ آنها را دادند.

 

وی اشاره کرد که شش نفر از تظاهرکنندگان بر اثر شلیک گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند و سه نفر از نیروهای امنیتی نیز با پرتاب سنگ از سوی معترضان مجروح شدند.

 

تظاهرکنندگان از استان‌های مختلف عراق به بغداد آمده و در میدان التحریر بغداد، تظاهراتی یکپارچه در اعتراض به ترور فعالان مدنی برگزار کردند.

 

نیروهای امنیتی با تجهیزات نظامی برای حفظ قانون در میدان التحریر مستقر شدند.

 

خبرگزاری شفق نیوز، تظاهرکنندگان در شهر ناصریه نیز اقدام به بستن پل‌های اصلی در مرکز ناصریه کردند.

 

تظاهرکنندگان ناصریه با تایرهای شعله‌ور اقدام به بستن پل‌های اصلی کردند و این همزمان با تظاهرات بغداد بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------