شهر بلخ در افغانستان به دست طالبان سقوط کرد/ طالبان به دروازه های مزارشریف رسیدندطالبان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
طالبان کنترل بلخ از توابع شهر مزار شریف در افغانستان را به دست گرفت.

به گزارش مهر به نقل از آناتولی، محمد افضل حدید رئیس شورای ولایتی بلخ افغانستان در جمع خبرنگاران اعلام کرد: شبه‌نظامیان طالبان صبح امروز دوشنبه حمله مسلحانه به شهر بلخ را آغاز کردند.

 

رئیس شورای ولایتی بلخ افغانستان در ادامه افزود: در پی این حملات، طالبان کنترل شهر را به دست گرفته و شبه‌نظامیان تا دروازه‌های ورودی بلخ پیشروی کردند، درگیری همچنان ادامه دارد.

 

این درحالسیت که طالبان مدعی شده‌اند کنترل بلخ را کاملاً به دست گرفته و حملات به سوی مزار شریف ادامه خواهد داشت.

 

به گزارش مهر، از یک طرف دور جدید مذاکرات بین الافغانی در دوحه پایتخت قطر ادامه دارد و از طرف دیگر درگیری گروه طالبان با نیروهای امنیتی در سراسر افغانستان افزایش یافته است.

 

این در حالیست که با آغاز خروج اشغالگران خارجی به سرکردگی تروریست های آمریکایی از افغانستان، واشنگتن در تلاش است تا از افزایش ناامنی در این کشور به عنوان بهانه ای برای سوءاستفاده بهره برداری کند.

 

***

 

پاکسازی طالبان از دروازه‌های مزار شریف

خبرگزاری صداوسیما نوشت: وزارت دفاع افغانستان در خبری کوتاه اعلام کرد: با رسیدن نیرو‌های نظامی، طالبان از نزدیکی‌های دروازه شهر مزارشریف فرار کردند و عملیات پاکسازی طالبان در این منطقه ادامه دارد.

 

اعضای طالبان امروز به دنبال سقوط چند شهرستان در استان بلخ خود را به دروازه‌های مزار شریف مرکز استان بلخ رسانده بودند.

 

وزارت دفاع افغانستان عکس‌هایی از نیرو‌های ارتش در دروازه مزار شریف منتشر کرده است که بعدازظهر امروز جنگجویان طالبان از همان نقطه عکس‌هایی را منتشر کرده بودند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------