شلیک اخطار کشتی جنگی و جنگنده روس به سمت ناو انگلیسیشلیک اخطار کشتی جنگی و جنگنده روس به سمت ناو انگلیسی،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
یک ناو انگلیسی پس از نقص حریم دریایی روسیه در دریای سیاه با شلیک هشدار کشتی جنگی و بمباران اخطار یک جنگنده روس مواجه شد.

به گزارش فارس، یک کشتی جنگی روسی روز چهارشنبه به سمت یک ناو انگلیسی که حریم دریایی روسیه در آب‌های دریای سیاه را نقض کرده بود تیر اخطار شلیک کرد.

 

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد علاوه بر شلیک هشدار این کشتی جنگی روس، یک فروند جنگنده سوخو-۲۴ این کشور نیز اطراف این ناو انگلیسی را بمباران کرد.

 

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: «ساعت ۱۱:۵۲ دقیقه (به‌وقت محلی) بیست و سوم ژوئن (دوم تیر) ناو سلطنتی بریتانیایی "اچ‌ام‌اس دیفندر" که در حال عملیات در شمال شرق دریای سیاه بود، حریم مرزی را نقض کرده و سه کیلومتر وارد آب‌های تحت حاکمیت روسیه در "کیپ فیولنت" شد».

 

وزارت دفاع روسیه افزود، این کشتی به هشدارهای نیروهای روس درخصوص نقض حریم دریایی اعتنایی نکرد و «در ساعت ۱۲:۰۶ و ۱۲:۰۸ یک کشتی گشت مرزی اقدام به شلیک هشدار کرد. ساعت ۱۲:۱۹ یک جنگنده سوخو-۲۴ اِم، بمباران اخطار در مسیر اچ‌ام‌اس دیفندر انجام داد. در ساعت ۱۲:۲۳ اقدامات مشترک ناوگان دریای سیاه و نیورهای مرزی امنیت فدرال روسیه، اچ‌ام‌اس دیفندر را مجبور به ترک آب‌های سرزمینی روسیه کرد».

 

به نوشته اسپوتنیک، در همین راستا، وزارت دفاع روسیه، وابسته نظامی سفارت انگلیس در مسکو را احضار کرده و درخصوص این حادثه از وی توضیح خواست.

 

از سوی دیگر وزارت دفاع انگلیس در پیامی توئیتری مدعی شد ناو اچ‌ام‌اس دیفندر به‌ شکل مسالمت‌آمیز در آب‌های مجاور اوکراین در حرکت بوده و تیری از سوی ناوگان روسیه به سمت آن شلیک نشده است.

 

با این حال «دمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین در تأیید این رویارویی، مدعی شد چنین حادثه‌ای نشان‌گر سیاست‌های تهاجمی و تحریک‌آمیز روسیه علیه کی‌یف و متحدان آن است.

 

امروز (چهارشنبه) روسیه به نیروهای آمریکا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درخصوص برگزاری رزمایش در دریای سیاه هشدار داده بود از آن‌ها درخواست کرد برای حفظ ثبات در منطقه، به چندجانبه‌گرایی روی آورند. مسکو همچنین از کشورهای این حوزه درخواست کرد مشکلات خود را بدون کمک خواستن از قدرت‌های خارجی حل کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------