آخرین اخبار بین الملل

پوتین,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

افسر سابق سی‌آی‌ای: نزدیکان پوتین او را سرنگون می‌کنند

یکی از افسران سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) مدعی شده که پوتین به واسطه یک توطئه مخفیانه از سوی نزدیکانش ممکن است سرنگون شود. به…

انگلیس: زنان و کودکان توسط ارتش روسیه مورد تجاوز قرار می گیرند/ قصد حمله به روسیه را نداشته و نداریموزیر دفاع انگلیس،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
وزیر دفاع انگلیس ضمن تکرار ادعای ناکامی روسیه در جنگ اوکراین خاطر نشان کرد که غرب قصد حمله به روسیه را نداشته و ندارد.

به گزارش ایرنا، بن والاس این مطلب را روز دوشنبه در "موزه ارتش ملی لندن" مطرح کرد. وی از اظهارات ولادمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه مبنی بر این که غرب در حال آماده شدن برای تصرف روسیه است انتقاد کرد و گفت: پوتین چندین ماه و سال است که چندین ادعای افسانه ای را مطرح کرده، اما این طور نیست.

 

وی افزود: یکی از ادعاهای او این است که روسیه محاصره شده است. این درحالیست که ناتو ۶ درصد از مرزهای زمینی روسیه را تشکیل می دهد. اما اگر تنها ۶ درصد از مرز زمینی شما کشورهای ناتو باشد، شما محاصره نیستید.

 

وزیر دفاع انگلیس اضافه کرد: پوتین مدعی است که پایگاه های ناتو در اوکراین وجود دارد و من مطمئن هستم که سفیر اوکراین به شما خواهد گفت که هیچ پایگاهی از ناتو در اوکراین وجود ندارد.

 

وی با بیان این ادعا که رئیس جمهوری روسیه چیزی را که می‌خواهد باور دارد تصریح کرد: اما اجازه دهید به طور قاطع عرض کنم: ناتو، بریتانیا، اروپای شرقی قصد حمله به روسیه را نداشته و ندارد.

 

والاس سپس در ادامه اظهارنظرهای تحریک‌آمیز مقام‌های این کشور علیه روسیه ادعا کرد که ارتش روسیه درحال شکست در جنگ اوکراین است و ژنرال‌های این کشور باید در دادگاه نظامی محاکمه شوند.

 

وی با بیان این ادعا که اقدامات روسیه در اوکراین آینه فاشیسم نئونازی‌ها است افزود: پوتین و حلقه نزدیکش باید سرنوشت مشابهی با نازی ها داشته باشند که در نهایت شکست خوردند و به دلیل جنایات خود با دادگاه نورنبرگ روبرو شدند.

 

والاس مدعی شد؛ کسانی که در اوکراین مرتکب جنایات می‌شوند باید بدانند "اقدامات آنها بدون عواقب نخواهد بود و ما در حال تماشا و ضبط اقدامات آن ها هستیم".

 

رئیس دستگاه نظامی انگلیس سپس اینطور توضیح داد: ده ها هزار اوکراینی ناگزیر به ارودگاه‌های غرب کشور منتقل شده‌اند. یک چهارم جمعیت اوکراین آواره شده‌اند که دو سوم آن را  کودکان تشکیل می‌دهند.

 

وی ادعا کرد: زنان و کودکان توسط ارتش روسیه مورد تجاوز قرار گرفته و به قتل می رسند. شهرداران در اوکراین به دلیل مقاومت دربرابر تهاجم روسیه ربوده و شکنجه می‌شوند. والاس افزود که انگلیس این تحولات ثبت و ضبط می‌کند تا علیه روسیه در دادگاه استفاده شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------