آمریکا: جنگ اوکراین در ماه‌های آینده «غیرقابل پیش‌بینی‌تر و شدیدتر» خواهد شد/ مرگ ۱۰ فرمانده نظامی روسیهمدیر اطلاعات ملی آمریکا،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
مدیر اطلاعات ملی آمریکا به کنگره این کشور گفت که جامعه اطلاعاتی آمریکا معتقد است که جنگ روسیه در اوکراین احتمالا در ماه‌های آینده «غیرقابل پیش‌بینی‌تر و شدیدتر» خواهد شد.

به گزارش ایرنا، "آوریل هاینز" مدیر اطلاعات ملی آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی به کمیته نیروهای مسلح سنا با بیان اینکه پیش‌بینی این جنگ دشوار است، مدعی شد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با یک ناهماهنگی بین اهداف خود و قابلیت‌های نظامی متعارف فعلی روسیه مواجه است.

 

وی افزود: ما بر این باوریم که این دوگانگی  موجب خواهد شد که روسیه به تصمیم‌گیری های موقتی‌ روی آورد. این تصمیم گیری ها با توجه به تغییرات داخلی مورد نیاز برای حفظ این جنگ و هم درگیری نظامی با اوکراین و غرب انجام خواهد شد.

 

مدیر اطلاعات ملی آمریکا ادعا کرد: اگر پوتین به این نتیجه برسد که روسیه درحال شکست در اوکراین است، احتمال اتکای او به تمهیدات شدیدتر از جمله وضع حکومت نظامی، تغییر جهت تولید صنعتی یا اقدامات نظامی بالقوه تشدید کننده برای آزاد کردن منابع مورد نیاز جهت دستیابی به اهداف خود وجود دارد.

 

هاینز با این حال تاکید کرد که جامعه اطلاعاتی آمریکا معتقد نیست ولادیمیر پوتین از سلاح هسته ای استفاده خواهد کرد مگر اینکه روسیه با یک تهدید وجودی مواجه شود.

 

وی ادعا کرد: جامعه اطلاعاتی بر این باور است که پوتین در حال آماده شدن برای یک درگیری طولانی است  و اهداف او بسیار فراتر از منطقه شرقی دونباس است.

 

این مقام اطلاعاتی آمریکا ادامه داد: ماه آینده در این نبرد مهم خواهد بود زیرا روسیه به تقویت تلاش های خود در اوکراین دست خواهد زد. حتی اگر آنها موفق شوند، ما مطمئن نیستیم که نبرد در دونباس عملاً به جنگ پایان خواهد داد.

 

وی مدعی شد : در کوتاه مدت، پوتین به دنبال تصرف دو منطقه شرقی دونتسک و کنترل شهر خرسون است. وی احتمالا یک مسیر ارتباطی را در اطراف بخش جنوبی اوکراین تا ترانس نیستریا، منطقه جدایی طلب مولداوی که در حال حاضر نیروهای روسی در آن مستقر هستند، گسترش خواهد داد.

 

هاینز در ادامه ادعاهای خود گفت اما جامعه اطلاعاتی  آمریکا معتقد است که روسیه برای رسیدن به ترانس نیستریا باید یک بسیج کامل نیروهای خود در داخل روسیه  را انجام دهد، گامی که تاکنون پوتین از انجام آن خودداری کرده است. از آنجا که روسیه و اوکراین هر دو معتقدند که می‌توانند به پیشرفت نظامی خود ادامه دهند، ما یک مسیر مذاکره قابل قبول را حداقل در کوتاه مدت نمی‌بینیم.

 

***

 

واشنگتن: اوکراین ۱۰ فرمانده نظامی روسیه را کشته است

اسکات بریر، رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا روز سه شنبه در اظهارات خود به کمیته نیروهای مسلح سنا ادعا کرد که اوکراین بین هشت تا ۱۰ فرمانده روسیه را کشته است.

 

وی ادامه داد: مقامات آمریکایی از نزدیک شاهد افزایش تعداد تلفات افسران ارتش روسیه بوده‌اند. این تعداد بالا برای یک ارتش مدرن غیر عادی است و بسیار بیشتر از تعداد فرماندهان آمریکایی است که در طول ۲۰ سال جنگ افغانستان کشته شده‌اند.

 

برخی از مقامات آمریکایی ادعا کرده‌اند که این تعداد بالای تلفات در میان فرماندهان روسیه تا حدی به دلیل حمایت اطلاعاتی آمریکا از اوکراین است و برخی دیگر ادعا کرده‌اند تلفات فرماندهان روس به دلیل حضور آن‌ها در خط مقدم درگیری‌ها برای ایجاد انگیزه در میان سربازان است.

 

بریر افزود: با وجود اینکه اوکراین ارتشی بسیار کوچک‌تر از روسیه دارد، این کشور آمادگی بیشتری برای اعزام سربازان با انگیزه به جنگ دارد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------