آخرین اخبار بین الملل

نشست گروه هفت,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

بیانیه پایانی نشست گروه هفت/ اقدامات سخت تری علیه روسیه اعمال می شود

رهبران کشورهای گروه هفت در بیانیه نهایی آخرین روز از نشست خود در آلمان اعلام کردند که اقدامات سخت تری علیه روسیه از جمله هزینه های اقتصادی…

طالبان: پوشیدن برقع برای زنان اجباری نیستسهیل شاهین،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
رئیس دفتر سیاسی طالبان با اظهار اینکه برقع در فرمان جدید حجاب بر زنان تحمیل نشده است، گفت که دختران این کشور با رعایت حجاب حق دسترسی به آموزش را دارند.

به گزارش تسنیم، «سهیل شاهین» رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر با اظهار اینکه در فرمان تازه هیئت حاکمه افغانستان درباره پوشش زنان، پوشیدن برقع و پوشاندن صورت برای زنان اجباری نیست، افزود که دختران نیز با رعایت حجاب حق دسترسی به آموزش را دارند.

 

شاهین به «تاک‌ تی‌وی» گفت که در حال حاضر 4 میلیون دختر در دوره ابتدایی مشغول تحصیل بوده و 124 هزار دختر و زن در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی مشغول کار و تحصیل هستند.

 

وی درباره تعطیلی مدارس دخترانه بالاتر از کلاس ششم افزود که طالبان بر روی سازوکاری برای فراهم کردن شرایط مناسب برای تحصیل دختران تلاش می‌کنند.

 

نماینده تعیین شده طالبان برای سازمان ملل با تشریح حجاب تعیین شده آن‌ها تصریح کرد: پوشش برقع و روبنده برای زنان اجباری نیست، در این فرمان گفته نشده که زنان فقط باید چادر بپوشند، بلکه هر نوع پوششی که تمام بدن زن را بپوشاند برای ما حجاب است.

 

شاهین همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار تایید کرد که دختران خود او نیز در قطر مشغول به تحصیل هستند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------