آمریکا موشک‌های ضد کشتی به اوکراین می‌فرستدجنگ اوکراین،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
مقامات آگاه در دولت و کنگره ایالات متحده از تلاش این کشور جهت رفع موانع ارسال موشک‌های ضد کشتی به اوکراین خبر دادند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، کاخ سفید در تلاش است تا بتواند موشک‌های ضدکشتی پیشرفته را به دست اوکراین برساند تا کی‌یف از طریق آنها بتواند بر ناوگان نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه غلبه کند.

 

در همین رابطه، سه مقام ارشد آمریکایی و همچنین دو منبع آگاه از کنگره این کشور گفتند که دو نوع موشک ضد کشتی قدرتمند جهت ارسال مستقیم به اوکراین و یا از طریق انتقال از یک متحد اروپایی که این موشک‌ها را در اختیار دارد، تحت بررسی هستند. نوع اول، موشک «هارپون» (Harpoon) ساخت کمپانی «بوئینگ» و موشک دیگر، محصول مشترک کمپانی‌های «کونگزبرگ» و «ریثیان» است.

 

این در حالی است که برخی مقامات فعلی و پیشین آمریکایی موانعی بر سر راه ارسال تسلیحات پیشرفته این کشور به اوکراین را برشمرده‌اند، از جمله مسائل و الزامات آموزشی مرتبط، مشکلات نگهداری و نگرانی از اینکه این تسلیحات به دست نیروهای روسی بیفتد و همچنین مسئله افزایش تنش‌ها و درگیری‌ها فعلی در اوکراین به واسطه ارسال این قبیل تسلیحات.

 

همچنین دو مقام آمریکایی در این رابطه خاطرنشان کردند که این کشور در حال بررسی رفع موانع یادشده و ارسال این موشک‌ها به اوکراین است. هر فروند از این موشک‌ها ۱.۵ میلیون دلار ارزش دارد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------