نتایج انتخابات پارلمانی کره شمالی/ 99.91 درصد به کاندیداهای دولت رای مثبت دادند!انتخابات کره شمالی،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
کره شمالی برای اولین بار از وجود مخالفان در انتخابات خبر داد و گفت کمتر از یک درصد از شرکت کنندگان رای مخالف دادند.

به گزارش عصرایران، در انتخابات کره شمالی، حزب کارگر (حزب حاکم و تنها حزب موجود)،‌ افرادی را به عنوان کاندیدا به تعداد کرسی های موجود،‌ معرفی می کند و مردم می توانند به آنها رای مثبت (تایید) یا منفی (مخالف) بدهد.

 

در انتخابات کره شمالی، شرکت کنندگان، از میان کاندیداها ، یک یا چند کاندیدا را انتخاب نمی کنند بلکه صرفا به کاندیداها رای موافق یا مخالف می دهند و حالت همه پرسی و رفراندوم دارد.

 

خبرگزاری کره شمالی خبر داد در انتخابات روز یکشنبه گذشته، 27 هزار و 858 کارگر، کشاورز، فرهنگی و مسوول به عنوان نمایندگان جدید در شوراهای مناطق و شهرها و روستاها انتخاب شدند. نسبت مشارکت در این انتخابات 99.63 درصد اعلام شد.

 

خبرگزاری کره شمالی اضافه کرد از میان افرادی که رای دادند 99.91 درصد به کاندیداهای شورای های منطقه ای رای موافق دادند و در مقابل 0.09 درصد ( کمتر از یک درصد)‌ هم علیه آنها رای دادند.

 

همچنین در انتخابات شورای شهر و روستا 99.87 درصد به کاندیداها رای مثبت و 0.13 درصد هم رای منفی و مخالفت دادند.

 

براساس اعلام وزارت وحدت کره در کره جنوبی، رسانه های رسمی کره شمالی برای اولین بار از سال 1956 تاکنون گزارشی از آرای مخالف در انتخابات محلی منتشر کردند.

 

قبلا وقتی نسبت رای موافق و تایید رای دهندگان به کاندیداهای حزب حاکم در انتخابات محلی، کمتر از 100 درصد می شد رسانه ها به این موضوع نمی پرداختند.

 

در انتخابات قبلی شورای شهر کره شمالی در سال 2019، نسبت مشارکت به رقم 99.98 درصد رسید. همچنین نسبت رای موافق رای دهندگان به کاندیداها هم 100 درصد بود.

 

در انتخابات پارلمانی کره شمالی (شورای عالی ملت)‌ در سال 2019 هم 99.99 درصد از افراد واجد شرایط، پای صندوق های رای حاضر شدند و 100 درصد آنها به کاندیداها رای موافق دادند.

 

خبرگزاری کره جنوبی (یونهاب)‌ اضافه کرد هدف از این اقدام نادر در کره شمالی درباره اعلام آرای مخالف در انتخابات نشان دادن این نکته است که انتخابات به صورت دموکراتیک برگزار می شود.

 

این گزارش افزود در کره شمالی دو صندوق جداگانه با دو رنگ مختلف قرارداده شد یکی برای موافقت با کاندیداها و دیگری برای مخالفت. این خود اقدامی در راستای نقض رای دهی سری است زیرا به راحتی می توان دریافت چه کسانی به سود کاندیداهای حزب حاکم رای داده یا نه.

 

خبرگزاری کره شمالی نوشت رهبر کیم با کاندیداها دیدار و آنها را تشویق کرد نماینگان صادق و خادمان واقعی ملت باشند؛ ملتی که برای دفاع از حقوق و منافع و خواسته های خود تلاش می کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------