تصویب چهاردهمین بسته تحریمی علیه روسیه توسط اتحادیه اروپاروسیه و اتحادیه اروپا،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
شورای اتحادیه اروپا چهاردهمین بسته تحریم‌ها علیه روسیه را تصویب کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، شورای اتحادیه اروپا امروز –دوشنبه- در بیانیه ای اعلام کرد که چهاردهمین بسته تحریم ها علیه روسیه را تصویب کرده است.

 

در این بیانیه آمده است: «شورا امروز چهاردهمین بسته از اقدامات محدودکننده اقتصادی و فردی را تصویب کرد که ضربه بیشتری به رژیم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و کسانی که جنگ غیرقانونی و غیرموجه علیه اوکراین را ادامه می دهند، وارد می کند». 

 

طبق این بیانیه، بسته جدید شامل گسترش محدودیت های شخصی به ۱۱۶ فرد و سازمان می شود که مسئول تضعیف و یا تهدید علیه تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال اوکراین و تضعیف یا تهدید آن هستند». 

 

در این بیانیه همچنین آمده است: «اتحادیه اروپا به منظور اطمینان از عدم استفاده از تسهیلات اتحادیه برای انتقال گاز طبیعی مایع روسیه به کشورهای ثالث و در نتیجه کاهش درآمدهای چشمگیر روسیه از فروش و حمل و نقل گاز مایع طبیعی، خدمات بارگیری مجدد این گاز در اراضی اتحادیه اروپا با هدف انتقال به کشور سوم را ممنوع خواهد کرد».

 

اتحادیه اروپا همچنین شرکت‌ها را از استفاده از «سیستم انتقال پیام‌های مالی» که یک سرویس پیام‌رسان مالی تخصصی است و توسط بانک مرکزی روسیه برای خنثی کردن اثر اقدامات محدودکننده توسعه یافته است، ممنوع کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------