آخرین اخبار بین الملل

تحصیل دختران در حکومت طالبان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

طالبان: به‌زودی دختران اجازه‌ی تحصیل در «چارچوب شریعت اسلامی» خواهند داشت

لطف‌الله خیرخواه معین وزارت تحصیلات عالی طالبان می‌گوید که این وزارت برای بازگشایی دانشگاه‌ها به‌روی دختران، کار روی طرح خاصی را آغاز کرده…

استولتنبرگ: ناتو باید درمورد همکاری خود با چین بازبینی کنداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
دبیرکل ناتو گفت: کشورهای ناتو به همکاری خود با چین در زمینه‌هایی که منافع آنها را برآورده می‌کند ادامه خواهند داد، اما وابستگی به آن را کاهش خواهند داد.

به گزارش ایسنا، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو پس از نشست دو روزه وزرای خارجه کشورهای عضو پیمان ناتو گفت: ناتو اتحادی میان اروپا با آمریکای شمالی است، اما چالش‌هایی که ما با آن روبرو هستیم ابعاد جهانی دارند و باید آنها را با هم در چارچوب ناتو حل کنیم.

 

استولتنبرگ خاطرنشان کرد: وزرای خارجه در نشست رومانی در مورد توسعه نظامی جاه طلبانه چین، دستاوردهای فناوری و فعالیت فزاینده آن در فضای سایبری گفتگو کردند.

 

دبیرکل ناتو تاکید کرد که کشورهای غربی با توجه به تجربه همکاری با روسیه موظف هستند وابستگی خود به چین را در موضوعاتی مانند زنجیره تامین، فناوری و زیرساخت‌ها بررسی کنند.

 

استولتنبرگ تصریح کرد: ما به تجارت و تعامل اقتصادی با چین ادامه خواهیم داد، اما باید بدانیم که در چه زمینه‌هایی به چین وابسته هستیم و سپس آسیب‌پذیری‌های خود را کاهش داده و خطرات را کاهش دهیم.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022