بلینکن:کوبا از فهرست حامیان مالی تروریسم خارج نمی‌شوداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفت که واشنگتن قصد ندارد کوبا را از فهرست کشورهای حامی مالی تروریسم خارج کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، بلینکن پنجشنبه به وقت محلی در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا درباره احتمال خروج کوبا از فهرست حامیان مالی تروریسم گفت: برنامه‌ای برای خارج کردن کوبا از این فهرست نداریم.

 

وی افزود: اگر قرار باشد بازنگری در این زمینه انجام شود بر اساس قانون و معیارهای قانونی کنگره خواهد بود. این معیارها استاندارد بسیار بالایی دارند.

 

مایک پمپئو وزیر خارجه سابق آمریکا در دولت دونالد ترامپ در ژانویه ۲۰۲۱ کوبا را به فهرست حامیان مالی تروریسم بازگرداند؛ اقدامی که لطمه شدیدی به سرمایه‌گذاری خارجی در کوبا وارد کرد.

 

باراک اوباما رئیس جمهوری اسبق آمریکا تلاش کرد تا در جهت عادی‌سازی روابط با کوبا گام بردارد اما با روی کار آمدن دولت ترامپ این روند متوقف و معکوس شد.

 

جو بایدن رئیس جمهوری فعلی آمریکا که در دوره اوباما معاون او بود، تغییری در سیاست‌های دولت ترامپ در قبال کوبا و بازگشت به رویکرد اوباما ایجاد نکرده است.

 

میگل دیاز کانل رئیس‌جمهوری کوبا در اسفند گذشته تاکید کرد آمریکایی‌ها به دنبال تهمت زدن به جزیره به عنوان تروریست هستند تا تحریم غیرقانونی علیه کوبا را توجیه کنند.

 

کارلوس اف. دی کاسیو معاون وزیر خارجه کوبا نیز گفت: دولت ایالات متحده می‌داند که کوبا از تروریسم حمایت نمی‌کند و ماندن آن در فهرست وزارت امور خارجه غیر قابل توجیه است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------