حمله نیروهای روسیه به شهر باخموت اوکراین | تحویل نخستین تانک «لئوپارد ۲» به اوکراینجنگ اوکراین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
سی ان ان گزارش داد که نیروهای روسی و واگنر در چند ساعت گذشته حمله بزرگی را به شهر باخموت انجام داده‌اند.

 به گزارش ایرنا، سی ان ان شنبه شب افزود، نیروهای روسیه چندین ماه است که در شرق باخموت، با حملات بی‌امان و موج یورش پیاده‌نظام به سبک جنگ جهانی اول، تلفاتی را از نیروهای خسته اوکراین می‌گیرند.

 

تنها در چند کیلومتری شمال باخموت، سربازان اوکراین پس از هفته‌ها حمله توسط نیروهای روسیه مجبور شدند از شهر معدن نمک سولدار به غرب و جنوب عقب‌نشینی کنند.

 

نیروهای اوکراین بار دیگر در جبهه شمالی باخموت که تلاش کردند با انجام ضد حمله در منطقه خارکف، (نقطه‌ای که کارشناسان نظامی از آنجا به عنوان جبهه «سواتو-کرمینا» یاد می‌کنند) اطراف آن را بازپس گیرند اما با تشدید حملات نیروهای روسیه، زمینگیر شدند.

 

یکی از فرماندهان اوکراینی که در داخل باخموت مستقر است، گفت: وضعیت بسیار متشنج و دشوار است و حمله فعلی روسیه بزرگ‌ترین حمله‌ای است که او و نیروهای تحت امرش تا به حال تجربه کرده‌اند.

 

به گفته این فرمانده، نیروهای اوکراین در داخل شهر باخموت برای «دفاع سنگین» در مقابل حمله نیروهای روسیه از سمت شمال و شرق این شهر آماده می‌شوند.

 

به گزارش ایرنا، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین شامگاه شنبه در سخنرانی ویدئویی خود با اشاره به اینکه وضعیت در جبهه‌های نبرد در حال «سخت‌تر شدن» است، گفت: در حال حاضر روسیه با تقویت نیروهای خود در جبهه باخموت و سایر نقاط تماس، قصد دارد دفاع ما را در هم بکوبد.

 

یک مقام بلندپایه امنیتی اوکراین نیز پیشتر به شبکه اسکای نیوز گفته بود که نیروهای روسیه برای تهاجم بزرگ طی چند هفته آتی در خاک اوکراین آماده می‌شوند.

 

اولکسی دانیلوف دبیر شورای امنیت و دفاع ملی اوکراین گفته است که روسیه برای اوج‌گیری تنش و درگیری آماده می‌شود و همه امکانات خود را ( برگزاری رزمایش‌ها و آموزش‌ها) برای این هدف گردآوری و بسیج کرده است.

 

کانادا نخستین تانک «لئوپارد ۲» را به اوکراین ارسال کرد

وزیر دفاع کانادا شنبه شب اعلام کرد که این کشور نخستین تانک «لئوپارد ۲» را به اوکراین ارسال کرده است.

جنگ اوکراین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

به گزارش ایرنا از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، «آنیتا آناند» وزیر دفاع کانادا اعلام کرد که این کشور نخستین دستگاه تانک «لئوپارد-۲» را با استفاده از یک هواپیمای ترابری نظامی به اوکراین ارسال کرده است.

 

ژانویه گذشته آناند گفته بود که کانادا چهار دستگاه تانک آماده جنگ «لئوپارد - ۲» را به اوکراین خواهد فرستاد و نیروهای اوکراینی را در مورد نحوه استفاده از قابلیت زرهی جدید آموزش خواهد داد.

 

به گفته وزیر دفاع کانادا، تانک‌های آماده جنگ، به شدت زره پوش و بسیار محافظت شده هستند و تحرک و قدرت آتش آنها به اوکراین کمک می‌کند تا مناطق بیشتری را که توسط روسیه تصرف شده است، آزاد کند.

 

کانادا جمعه گذشته نیز اعلام کرد که ۵۴ فرد و نهاد مرتبط با روسیه را به دلیل «تهاجم غیرقانونی روسیه به اوکراین» تحریم کرده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023